Domů KRÁSA A MÓDA 9 důvodů, proč byste nikdy neměli vyhazovat slupku z cibule

9 důvodů, proč byste nikdy neměli vyhazovat slupku z cibule

Když jdete připravovat nějaké dobré jídlo, co uděláte jako první? Asi se více shodneme, že jako první nejčastěji oloupeme a nakrájíme cibuli. Slupky však skončí v koši, v lepším případě v bioodpadu. Zde bych vás zastavila. Zkuste to jinak a slupky z cibule nevyhazujte. Možná jste nevěděli, ale mají v sobě spoustu vitamínů a minerálů a mají skvělé a ověřené účinky na naše zdraví.

Léčivé schopnosti slupky z cibule jsou známé už léta. Více se ale využívají v lidovém léčitelství a při řadách našich maminek. Látky ve slupce mají dokonce příznivý vliv i na celkovou regeneraci organismu. Dnes vám řekneme, proč není nutné slupku vyhazovat. Věřte mi, takové vlastnosti nenajdete v žádném kosmetickém přípravku a ani v lécích.

cibulaNěkteré užitečné vlastnosti cibulové slupky

Potravinářské barvivo

Toto asi všechny dobře známe. Za pomoci cibulové slupky jsme asi několik barvily vajíčka na velkou noc. Cibulová slupka je přírodní a neškodné barvivo, které se používá k barvení již od středověku. Navíc, odstíny hnědé můžete měnit podle toho, jak dlouho budete slupku vařit.

Na vlasy

Odvar z cibulových slupek posiluje vlasy a po této kúře vypadají mnohem živější. Mnoho žen dokonce cibulový odvar používá k barvení vlasů. Vše bez chemie!

Na průdušky

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Kosmetické tipy, které Vám pomohou osvěžit Váš vzhled a být dobře upravené během chviličky!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

Další články