Domů TIPY A TRIKY 9 potravin, které bojují proti depresi účiněji než léky!

9 potravin, které bojují proti depresi účiněji než léky!

Deprese má vliv jak na fyzické zdraví, tak na duševní. Její léčba proto musí cílit na obě stránky, aby bylo zajištěno celkové zdraví.

Následujících 9 nápojů a jídel může značně pomoci při léčbě této nemoci:

1. Borůvky

Borůvky mají silné antioxidační vlastnosti, které snižují oxidační stres, což je hlavní rys této choroby. Podporují také růst nových buněk, což je také způsob, jak léčit depresi.

2. Banány

Tyto plody jsou bohaté na tryptofan, který mozek přeměňuje na 5-HTP. Poté se 5-HTP přemění na pozitivní neurotransmitery, jako je serotonin a melatonin. Navíc, banány jsou také bohaté na draslík a hořčík, takže se ujistěte, že jich pár jíte každý den.

3. Mandle

Hořčík je zázračný prostředek při léčbě migrény a deprese, a 100 gramů mandlí obsahuje 268 mg hořčíku.

To bylo potvrzeno studií z roku 1968, která ukázala, že adekvátní hladina magnesia je prevencí proti migrénám, podrážděnosti a depresím.

Z tohoto důvodu byste měli jíst denně několik mandlí. Odhaduje se, že ženy a muži ve věku 19-30 let potřebují 310 mg a 400 mg hořčíku, zatímco 31 a starší potřebují 420 mg, u žen je to jen 320 mg.

4. Avokádo

Avokádo má vysoký obsah draslíku, 485 mg na 100 gramů a prokázalo se, že tento minerál působí pozitivně na stres a depresi. Z tohoto důvodu se ujistěte, že konzumujete avokádo alespoň během svačiny, neboť dospělí by měli do sebe dostat denně až 4 700 mg draslíku.

5. Chřest

Chřest je bohatý na kyselinu listovou a vitamíny B, které zlepšují duševní zdraví tím, že podporují produkci tryptofanu v těle, který se přeměňuje na serotonin.

6. Čokoláda

Tmavá čokoláda, nebo konkrétně kakao, zvyšuje hladiny serotoninu a dopaminu v mozku a snižuje hladinu kortizolu, neurotransmiteru „stresu“. Ujistěte se proto, že denně do sebe dostanete min. 40 gramů tmavé čokolády.

7. Špenát

Špenát obsahuje více kyseliny listové než všechny ostatní tmavé zelené listy a depresivní lidé ji často postrádají. Kyselina listová také zvyšuje hladiny dopaminu a serotoninu v mozku. Špenát je bohatý na hořčík a zlepšuje účinnost antidepresiv.

8. Losos

Losos obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které změkčují buněčné membrány a pomáhají dostat serotonin do mozku. Pokud užíváte antidepresiva, sníží se vedlejší účinky a zvýší jejich účinnost.

Ujistěte se však, že vždy konzumujete chovaného organického lososa, celá ryba obsahuje 1 gram omega-3.

9. Zelený čaj

Zelený čaj je používán v léčbě deprese po tisíciletí. Obsahuje polyfenoly, které posilují dodávání dopaminu v mozku a zvyšují citlivost na inzulín, což zajišťuje stálou dodávku glukózy, která slouží jako motorické palivo.

Studie ukázaly, že čím více zeleného čaje pijete, tím více výhodám se těšíte. Proto pijte více zeleného čaje a buďte méně ve stresu a depresích!

Následující video od Barbary Mendes odhalí více informací o potravinách, které Vám pomohou v boji proti depresi!

https://youtu.be/iIy4DW4M0eI

Kam dál?

9 způsobů, jak Vám může pomoci běžný citrón. Je to skvělý tahák pro Vaše zdraví i krásu!

Chcete v kuchyni působit jako profesionál? Zde je 14 chytrých triků, které Vám s tím pomůžou!

Děsí Vás pohled na Vaší lednici pokaždé, když ji otevřete? Zde je 10 brilantních triků, jak efektivně zorganizovat Vaší lednici!

10 příznaků, že je to více než jen stres! Zde je návod, jak zjistit, zda jsou Vaše problémy hlubší než běžná úzkost!

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Další články