9 věcí, o kterých jste nevěděli na co skutečně jsou! Věděli jste, na co slouží zásuvka ve spodní části trouby? Na pečení není!

Obklopujeme se věcmi, o kterých netušíme na co slouží. Nevěříte? Po přečtení tohoto článku zjistíte, že i Vy máte doma něco, co používáte za zcela jiným účelem, nebo alespoň zcela jiným způsobem, než se to používat má.

Bambule na čepici

[hana-code-insert name=’google‘ /]Bambule, které nosíme na zimních čepicích jako ozdobu, měly v minulosti zcela jiné využití. Vymysleli je už v 18. století, šili se na klobouky francouzských námořníků, aby se nebouchali do hlavy o nízké stropy na lodích. Později se staly poznávacím znamením francouzské armády. Jednoduchého vojáka jste od důstojníka dokázali rozlišit tak, že jste si všimli barvy bambule, kterou nosil na hlavě.

Díra v naběračce na špagety

Máte doma takovou naběračku na špagety a nudle? Otvor uprostřed slouží jako odměrka. Množství špaget, které se Vám do něj vejde, slouží jako odměrka na jednu porci.

Puky na kalhotách

Věděli jste, proč pánské kalhoty často žehlíme na puky? Zabere nám to tolik času a energie a přitom je to taková hloupost! Paradoxně, význam to mělo v minulosti takový, že právě zažehlené puky odvedly pozornost od jinak nevyžehlených kalhot. Ženy a služky si takto usnadňovaly práci.

Mezírky na batozích

Některé druhy ruksaků mají na čele přišitou aplikaci, která připomíná diamant nebo kosočtverec s dvěma rýhami. V minulosti sloužily k upevnění lan a karabin. Dnes už jsou jen módním doplňkem, výzdobou a staly se symbolem jisté značky. Žáci, kteří je nosí o jejich účelu většinou nemají ponětí.

Dírky v tyčinkách od lízátek

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Dírka na lízátka slouží k zachycení sladkosti. Pokud jste si mysleli, že lízátko se na špejli udrží jen tak, mýlili jste se. Dírky navrchu slouží k tomu, aby cukr do nich zatekl, a udržel tak lízátko navrchu paličky.

Vrchní obdélník na paličkách

V návodu k použití takových hůlek najdete, že vrchní část slouží jako opora, ale je to taková malá nevědomá (a možná i vědomá) lež. Ve skutečnosti jde o obchodnický podfuk, protože pokud si takové paličky pořídíte, přesvědčíte se, že buď s nimi neumíte jíst, nebo jsou vadné. Ani jedno ani druhé. Obchodníci na nich prostě vydělávají peníze. Lidé si je kupují stále znovu a znovu a přitom s nimi nedokáží nic nabrat.

Větrací otvory na teniskách

Otvory na teniskách, které se na první pohled zdají zbytečné, plní větrací funkci. Kromě ní ale pomáhají pevně držet nohu. Například hráči basketbalu si do dírek zastrkují převislé tkaničky a tak omezují počet bolavých pádů.

Otvor ve víku od pera

Kuličková pera jsou fantastická věc na kousání a odbourávání stresu v práci, ve škole, či při nudných přednáškách. Ti, kteří tyto pera vymysleli, však měli na zřeteli hlavně bezpečnost. Jelikož tyto pera používají převážně děti ve školách a často se stává, že víčko spolknou, dírka v něm slouží k tomu, aby se neucpaly dýchací cesty a děti se neudusily.

Číslo 57 na kečupech Heinz

Nejde o žádné tajné kódy, pouze o pomůcku. Pokud si naléváte kečup a nejde Vám z láhve ven, třeba poťukať toto číslo. Je umístěno strategicky a kečup by se měl po jeho ťuknutí spustit sám.