Domů ZAJÍMAVOSTI 9 vědecky osvědčených pravd, které se až po dlouhých letech ukázaly být...

9 vědecky osvědčených pravd, které se až po dlouhých letech ukázaly být oficiálně falešnými!

Co si myslíte, že je více pravděpodobné – být zasažen bleskem, nebo se zabít skokem z letadla? Možná Vás to překvapí, ale pravděpodobnost smrti způsobená asteroidem je téměř dvakrát vyšší. Ve knize o obecné nevědomosti od Stephen Fry, John Lloyd a John Mitchinson říkají, že blesk zasahuje Zemi v počtu 17 milionů denně, což je 200 úderů za sekundu. Riziko „elektrického“ úmrtí za rok je však jeden ku deseti milionů, což je stejně pravděpodobné, jako že se uškrtíte!

Protože nevěříme rčení, že nevědomost je blaženost, rádi s Vámi dnes budeme sdílet fakta o pravdách, jež byla dlouhá letá považována veřejností za pravdivá.

1. Chameleoni nemění barvu podle okolního prostředí.

V mnoha případech by to mohlo být užitečné, protože chameleoni nejsou řádně vyzbrojeni proti každému, kdo by je chtěl sníst, ale ne. Nikdy nemění a nikdy ani nebudou měnit barvu podle prostředí, ačkoli tato víra je velmi populární. Pravdou je, že barva chameleonů zcela závisí na jeho emocionálním stavu. A pokud je to stejné jako místo, kde je v současné době, je to naprosto náhodné.

2. Modrá velryba není největším živým tvorem na Zemi.

Je obrovská, nepochybujte o tom, ale není největší. Trik je ve významné nuanci – největší živá bytost na Zemi je ve skutečnosti houba. Její jméno je Armillaria Ostoyae, nebo jak je známo, Humongous Fungus.

3. Švábi nepřežijí jadernou válku.

Mnoho lidí si myslí, že šváby jsou nezničitelní. Ano, žijí déle než lidé (přibližně 280 milionů let) a je velmi těžké se jich zbavit jakožto domácích škůdců. Navíc mohou po nějakou dobu žít i bez hlavy. Vědecký experiment, který se konal v roce 1959, však ukázal, že šváby budou mezi prvními druhy hmyzu, které zemřou v případě jaderné katastrofy.

4. Konzumace velkého množství mrkve nezlepší Váš zrak.

Kam dál?

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Jezte 6 stroužků pečeného česneku denně, a Vaše tělo pocítí přímo zázraky!

Další články