David Hampl
16 listopadu, 2019

96 let už je požehnaný věk. Někdo se ho dost možná ani nedožije. Někdo možná ano, ale nebude na tom po zdravotní stránce nijak dobře. A potom tu jsou lidé, kterým 96 let je a jsou v takové kondici, že by dokázali být lepší než kdejaký mladý člověk. A přesně takový je i tento muž. Táhne mu na stovku, ale svou vitalitou předčí většinu populace. Včetně těch mladých.

Zvládne cokoliv

Je mu 96 let a nadneseně o něm můžeme s klidným svědomím říci, že zvládne cokoliv. Je na tom velmi dobře jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Sám o sobě říká, že mu sice je 96 let, ale sám se cítí na mnohem méně. Ani se mu nedivíme, jelikož jeho aktivní styl života je až ohromující. Proto se ho také každý ptá, jak je něco takového možné. Jak je možné, že mu táhne na stovku a je na tom stále velmi dobře. Vysvětlení je přitom celkem jednoduché.

Člověk se o sebe musí starat

Podle bývalého vojáka je důvod jeho skvělého psychického i fyzického stavu jednoduchý. Člověk se o sebe musí starat. A to celý život. Stále se musí udržovat v dobré fyzické i duševní kondici. Když to dělá, tak má jistotu, že se mu to vrátí právě ve stáří. Podle něho dělá mnoho lidí ve svém životě velkou chybu. Moc se o sebe nestarají a začnou až když už jsou starší, nebo se objeví nějaká zdravotní komplikace. A to už je příliš pozdě. Vždy je důležitá prevence, nikoliv řešení problému. Ideální je, pokud problém vůbec nenastane.

Co je náplní jeho dne?

Prozradil i to, co je náplní jeho dne. Protože už je dávno v důchodu, tak má volného času více než dost. A na co ho věnuje? Primárně sportuje, dále dbá na správnou, pestrou a vyváženou stravu a když odpočívá, tak čte knížky. Jak vidíte, stačí splnit tři věci, které nejsou až tak výjimečné. A výsledkem může být, že se se skvělou vitalitou dožijete klidně i stovky. Tento muž tuto hranici plánuje i výrazně překročit.

Sdílejte článek