97% lidí absolutně nedokáže vyřešit tuto hádanku: Odkrývá vaší vnitřní bystrost, smysl pro detail a poukazuje na skryté vlastnosti – otestujte se

Některé hádanky, početní kvízy nebo matematické hlavolamy vypadají snadno řešitelné. Stačí se na ně přece podívat a řešení je na světě. Existují však hádanky nebo chytáky, které nelze tak snadno odvodit, protože nenajdete klíč na první pohled. Je nutné zapojit mozkové závity, přemýšlet a propočítávat, než zjistíte dané pravidlo, které vás dovede k jasnému cíli. Přesně tak je tomu také v případě tohoto matematického úkolu, kdy 97 % respondentů odpovídá nesprávně. A co vy, procvičíte také mozkové závity a vyzkoušíte, zda nebudete úspěšní?

Zdánlivě jednoduchý úkol

Jasně, vidím tabulku s čísly, jistě stačí posčítat, vynásobit nebo přičíst konkrétní číslo a řešení je na světě. Ale tak snadné to nebude, zatímco v jiných hádankách je dokončení řady čísel v tabulce v zásadě hračka, protože zjištění správné logiky netrvá dlouho, na tomto obrázku jsou čísla, která zdánlivě nedávají smysl. Podívejte se sami, pořádně se soustřeďte a prozkoušejte různé matematické možnosti.

Čtěte také: Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty. To, co udělala, je perfektní dárek pro každého!

Už víte?

Jaké číslo se tedy skrývá pod otazníkem? Potřebujete asi více času, abyste se mohli pořádně zamyslet. Stále vás nenapadá žádná kombinace? Věřte, že nejste sami. 97 % odpovědí na tento početní kvíz nebylo správných, přitom je to doopravdy velmi snadné. Nejedná se o žádnou velkou matematiku, stačí se jen zamyslet a říci výsledek. Chcete jej prozradit nebo budete chtít ještě pár minut na přemýšlení?

Řešením je číslo 5!

Chcete vědět výsledek? Je jím číslo 5! Proč 5, ptáte se? Je to snadné, jedná se o součet prvních dvou čísel zleva (prvního zleva a prostředního v daném řádku). Po sečtení je nutné odečíst 2 a výsledek je na světě. Vyzkoušejte si to. V prvním řádku sečtěte čísla 6 a 1, odečtěte 2 a výsledek je 5. Ve druhém řádku sečtěte sčítance 3 a 9, po odečtení získáte číslo 10. V posledním řádku tedy sečtěte 4 a 3, po odečtení získáte správný výsledek, kterým je číslo 5.