Trápí Vás zarostlé chloupky na těle, a ještě hůře v oblasti intimních partií? Rádi byste se jich natrvalo zbavili, ale bojíte se, že to bude bolet? Ano, zarostlé chloupky a jejich odstraňování není nic příjemného a každý, kdo to někdy zažil, jistě potvrdí, že není o co stát. Na druhou stranu, po odstranění dostane Vaše tělo úplně jiný nádech, a hlavně Vy se budete cítit mnohem lépe. Jak tedy na to? Máme pro Vás jednoduchý postup, jak se zbavit zarostlých chloupků a v budoucnu se jim zcela vyhnout.
Zarostlé chloupky umí být bolestivé
Je všeobecně známo, že jakmile se rozhodneme odstranit si ochlupení z jakékoliv části našeho těla, riskujeme vznik zarostlých chloupků. Téměř vždy nám totiž nějaký chloupek zaroste a dokáže nadělat pěknou paseku, tedy aspoň v oblasti bolesti. Zarostlý chloupek poznáte tak, že v daném místě se začne objevovat hnisem naplněný pupínek. Chloupek totiž roste zpět do kůže a naše chytré tělo se tomu snaží zabránit. Kvůli tomu nás pak často svědí v daném místě pokožka a máme tendenci se škrábat.
Řešením je přestat se holit
Rozhodnete-li se tento proces ze svého života odstranit, je potřeba s tím odstranit také některé návyky. V první řadě je potřeba přestat se holit, používat vosk či krémy na odstranění chloupků. Neustálé holení a používání nejrůznějších krémů a vosků vede k podráždění a vzniku případné infekce. Po čase by mělo dojít ke znatelnému zlepšení Vaší pokožky. Existují ovšem i jiné metody, které si níže přiblížíme.
Teplý obklad a pinzeta
Pokud se někde na Vašem těle objeví zarostlý chloupek, tak první věcí, kterou byste pro jeho odstranění mohli udělat je přiložit teplý obklad. Stačí namočit měkkou žínku do teplé vody a na 10 až 15 minut ji přiložit na dané místo. Následně začněte s žínkou jemně kroužit. Otevřou se kožní póry a budete moci chloupek opatrně vytáhnout pomocí pinzety. Během chvíle zmizí také otok a zarudnutí. Ihned po vyjmutí chloupku se doporučuje použít exfoliační nebo antibakteriální olej, aby se zabránilo vzniku budoucího podráždění.
Před holením se pořádně vydrhněte
Možností, jak zabránit vzniku zarostlých chloupků je také dodržování správné prevence. Zde máme na mysli správné dodržování hygienického holení. Před každým holením si nejprve navlhčete a vydrhněte pokožku vodou, abyste se zbavili odumřelých buněk. Chloupky se tím zjemní, čímž je potom mnohem snadněji oholíte. Doporučuje se také pravidelně vyměňovat žiletky a používat holící strojky s jedním břitem.
Pro zabránění zarostlých chloupků se také doporučuje hydratovat svou pokožku pokaždé, když vylezete ze sprchy. Zabrání se tak nahromadění odumřelé kůže nad vlasovým folikulem, čímž bude Vaše pokožka pružná a zároveň méně náchylná k podráždění.
Pokud použijete některou z výše uvedených rad, poznáte, že zarostlých chloupků budete mít čím dál méně. Nakonec možná vyloučíte i Vaše rozhodnutí k odstranění chloupků pomocí laseru.