Není nic lepšího, než si dát k domácímu jídlu také vynikající, doma naloženou kyselou okurku. Počasí nám sice moc nepřeje, ale se zapojením trochy fantazie si je můžete užít bez ohledu na počasí. Budete-li se řídit tímto trikem, už nikdy nebudete při zavařování okurek závislí na počasí.
Každá dívka se od své matky v mládí dozví, že dobré kyselé okurky připraví s plně naplněnou sklenicí okurkami s chlebem nahoře, které se postaví na slunci. Důležité ovšem je, že klíčem není slunce. Klíčovým aspektem je totiž teplo. Při současném deštivém počasí si musíte poradit, pokud si chcete užít výborných a domácích kyselých okurek.
Co k tomu budete potřebovat?
V případě nedostatku slunečního svitu, případně i tepla budete potřebovat pár základních věcí, které s přípravou pomohou. Postup přitom není vůbec složitý. Okurky připravíte do zavařovacích sklenic klasicky podle rodinného receptu, případně podle receptu z internetu. Až to budete mít hotové, připravte si pár věcí:
- velkou nádobu,
- teploměr,
- vodu o teplotě 40°C.
Sklenice s připravenými okurkami dejte do větší nádoby, zalijte je vodou s ideální teplotou 40 stupňů. Ve chvíli, kdy voda začne výrazně chladnou, vyměňte ji. Tímto způsobem můžete připravit domácí kyselé okurky za pouhé tři dny. Jejich chuť přitom bude stejně dobrá, jako kdybyste je nechali stát na slunci.
Užijte si jedinečnou pochoutku
Češi kyselé okurky jednoduše milují! A má to jistě své důvody. Jsou nejen úžasně zdravé, ale také se hodí k mnoha českým jídlům. Nezáleží přitom, jestli se jedná o párek s čočkou, uzené maso nebo šunkofleky. Stejně tak si z nich ale můžete udělat i salát, který se skvěle hodí nejen k masu. Dát si ho můžete i samotný jako zdravou svačinku.
Potřebujete na něj jen pár věcí,
a to 3 okurky, jednu a půl lžíce octa, stejné množství cukru krystal, půl lžíce
soli a špetku mletého pepře. Okurky nastrouháte nahrubo a vše smícháte
dohromady podle vlastní chuti.