Pozorujte své tělo. Dokáže vás upozornit na možný zánět

Zánět je vlastně takový prostředek, pomocí kterého naše tělo bojuje s něčím, co pro náš organismus není přirozené a snaží se tak všemi možnými silami tomu ubránit. Nejčastěji se projevuje tehdy, když dojde různými chemickými a fyzikálními vlivy k poškození tkáně, infekcí, alergeny, a podobně. Náš organismus se těmto vlivům brání a snaží se naše tělo dostat zpět do normálu, proto vznikne zánět. Obvykle ho poznáme tak, že se nám na těle z nenadání objeví otok, horečka, nepřiřaditelná bolest nebo jsme naráz velmi unavení a naše pohyby jsou pomalé.

Reklama

Jak rozlišit akutní zánět od toho chronického

Zánět jako takový, můžeme rozlišit na akutní a chronický. Kdy chronický zánět vzniká převážně z dlouhodobě neléčeného akutního zánětu.

Akutní zánět znamená rychlou reakci organismu na něco, co se snaží nabourat náš imunitní systém. Oproti chronickému zánětu je rychle léčitelný, nezanechává větší následky a trvá nejdéle dva týdny.

Naopak chronický zánět trvá zpravidla déle než šest týdnů a může způsobit drastické poškození tkáně. Tento zánět také často doprovází:

Reklama
  • vyrážka na těle
  • bolesti břicha a na hrudi
  • únava

Nejdůležitější je, co nejdříve zjistit, jaká je jeho příčina a proč vlastně zánět vznikl a také zda se jedná o akutní či chronický zánět. Jakmile znáte odpovědi na tyto otázky, musíte vyzkoušet, zda vám bude k jeho léčbě stačit, abyste se řídili tzv. „babskými radami“ jako je, dostatečný příjem tekutin a živin, konzumace bylinek určených na léčbu zánětu jako je například zázvor, kurkuma a jiné. Určitě není potřeba, abyste si hned pořizovali léky z lékárny, protože někdy opravdu stačí ty přírodní. Například právě kurkuma je úžasná bylina, která funguje na řadu onemocnění, protože je protizánětlivá a využívá se také na rychlé hojení ran. Nesmí se to s ní však přehánět a je potřeba dodržet předepsané dávkování.  Pokud však příznaky zánětu nemizí a necítíte se lépe, určitě na nic nečekejte a vyhledejte odbornou pomoc lékaře.

Reklama