Čištění sprchového koutu nebo vany může být extrémně otravné. Pro někoho možná neexistuje horší domácí práce, než je obecně mytí koupelny. Tato místnost je ale zrovna tou, které bychom měli věnovat pravidelnou pozornost a neuklízet ji pouze při velkém gruntování. Ale to bychom nebyli mi lidé, kdybychom si nenašli nějakou kličku, jak si věci zjednodušit.
Nákladná rekonstrukce
U koupelny, jejíž stáří je už velmi, velmi vysoké, je usilovné drhnutí a odstraňování zašlých skvrn čím dál tím více obtížné. Různé fleky nebo stopy, kterých se prostě nemůžeme zbavit. Nakonec to může vypadat, že bude potřeba celková renovace, která je ale často velice nákladná a mimo dosah našich finančních prostředků. Proto je potřeba poohlédnout se po jiném způsobu hloubkového čištění:
· Domácí metody
· Chemické prostředky z drogerie
Ocet a mycí prostředek na nádobí
Pokud neplánujete velkou investici do nové koupelny ještě pěkných pár let, určitě si zkuste osvojit tento trik. Tajemství spočívá v 20 % octa. Nic víc, nic míň. Naleznete jej v každé domácnosti, budete šetrní nejen ke své vaně nebo sprchovému koutu, ale také k přírodě a navíc příliš neublížíte ani vaší peněžence. Smíchejte jej ve stejném poměru s mycím prostředkem na nádobí a naneste přímo do vany. Pomocí kartáče začněte pečlivě drhnout a poté nechte směs působit asi tak 30 minut. Po uplynutí potřebného času vše spláchněte teplou vodou. A máte hotovo.
Chemické prostředky z drogerie
Pokud patříte do skupiny lidí, kteří raději dávají přednost chemii dostupné v obchodech, vždy se řiďte dvěma pravidly – pokaždé si přečtěte obal na přípravku a vždy si na čištění berte gumové rukavice. Mezi nejvíce efektivní prostředky patří ty s účinnými látkami, jako je pentandial, chlornan sodný, kyselina citrónová a kyselina fosforečná. Nikdy, opravdu nikdy nezapomínejte na gumové rukavice, protože tyto látky jsou velice agresivní. Z toho důvodu není vhodné je používat na poškozené povrchy nebo příliš často. Bezpečné jsou pro smaltované vany, neobsahují-li bělidlo.