Lék, který zvýší odolnost rostlin i zahubí jejich škůdce

O jaký lék se jedná? Možná vás to překvapí, ale skoro každý ho má doma a určitě i vy. Je to analgetikum a antipyretikum. Ano, správně aspirin. Účinně tiší bolest, ale své využití najde i u rostlin. Obsahuje totiž velmi důležitou kyselinu acetylsalicylovou. Rostlina ji běžně má dostatek, ale v případě nepříznivých podmínek ji produkuje jen velmi malé množství, což má negativní vliv na dozrávání plodů i na celkovou odolnost rostliny.

Reklama

Aspirin či Acylpyrin jako řešení

Pokud má rostlina málo kyseliny acetylsalicylové, nabízí se tento lék jako dobré řešení. Můžete z něj připravit roztok, který zrychlí růst a posílí její imunitu. Například u zeleniny jako jsou rajčata, brambory, paprika nebo lilek, má aspirin mnoho výhod. Pokud rostliny postříkáte roztokem s několika tabletami aspirinu, docílíte tak, že:

· Lépe zakoření

· Zmizí z nich škodlivé houby

· Budou chráněny před škůdci

Reklama

Aspirin u řezaných květin

Aspirin je také velmi vhodný i pro řezané květiny. Jistě to znáte, přinesete si domů nádhernou kytici, umístíte ji do vázy a květina ani ne po týdnu vadne. Chtěli byste to změnit? Tak vyzkoušejte aspirin. S ním vám vydrží mnohem déle a nic vás to ani nebude stát. Jediné, co proto musíte udělat, je rozpustit jednu tabletu tohoto léku ve 2 litrech vody a následně nalít tento roztok do vázy.

Všeho s mírou

Co v malém množství může prospívat, ve velkém škodí a u aspirinu to platí také. Proto nikdy nepřekračujte maximální poměr 1 tablety na 1 litr vody. Tabletu rozdrťte a průběžným mícháním nechte rozpustit ve vodě. Než roztok použijete, přesvědčte se, že se aspirin skutečně rozpustil. Dále roztok aplikujte na rostlinu pomocí rozprašovače, a to nejideálněji hned ráno. Rostlina tak bude mít dostatek času jej absorbovat. Nebojte se také testovat, neboť každá rostlina může tento lék snášet jinak. U některé budou pozitivní změny vidět více u jiné méně. Každopádně tak či tak, aspirin stojí rozhodně za vyzkoušení.

Reklama