Rodinný dům si dokážete složit i ze tří kontejnerů, které byly určené na sešrotování. I takové se ale dají využít. Kontejnery se většinou využívají pro vodní a leteckou dopravu, ale s malou pomocí z nich dokážete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skvěle bydlet. Stačí jen vyladit několik důležitých maličkostí a nový domov je na světě.
Kontejnery se na přestavby domů používají od 80. let
Kontejnery, které se přestavují na domácí účely, se na to používají již od 80. let. Nejdříve se ale využívaly na menší stavení, například studia nebo dílny. Jsou cenově dostupné, a proto se hodí také na domy, hlavně pro lidi, kteří si klasický rodinný domek nemohou dovolit. A uvnitř kontejneru to může vypadat stejně dobře, jako v domu za několik milionů korun.
Přesvědčit se můžete na internetu, kde najdete mnoho takových domů. Většinu z nich si vybudovali sami majitelé bez asistence stavební firmy nebo jiných agentur, které zajišťují stavbu klasického domu. Je to oblíbená varianta pro ty, kteří nemají mnoho peněz a chtějí také ušetřit místo na pozemku. Kontejner je oblíbený hlavně z několika důvodů – tím, že se používají v letecké a vodní dopravě, je jasné, že toho hodně vydrží. Jejich stěny jsou silné a materiál je odolný vůči chemickým vlivům.
Zvenčí kontejner, uvnitř nádherný domov
Vybrat si můžete tolik kontejnerů, kolik potřebujete místa. Na 120 metrů čtverečních by měly stačit tři. Rozmístění již záleží na vás, ale některé firmy mohou poradit, jak je poskládat, tak, abyste nepřišli o žádný prostor. Některé agentury si s takovým zadáním umí hravě poradit a budete překvapeni, co dokáží z kontejnerů vytvořit.
Vytvořit se nejdříve musí střešní konstrukce a vložit ocelové nosníky, pokud budete mít kontejnery nad sebou, což ve většině případů bývá. Do interiéru je vhodné vložit sádrokarton, aby vám zevnitř nic nepřipomínalo, že se jedná o plechový box, který se používá v průmyslu. Zvenčí můžete plechy skrýt například dřevem, zvlášť pokud jste se rozhodli ho postavit na vesnici. Bude skvěle zapadat do okolí.