Na staveništi u Krakova našli na staveništi psa. Původně si mysleli, že byl pohřbený za živa. Fenka byla stále naživu, a proto ji ihned dostali z bahna a dovezli do Krakovské společnosti pro péči o zvířata (KTOZ). Tam se jí dostalo nejlepší péče, o kterou by mohla žádat. Již na začátku byl ale stav tohoto psa velmi vážný a veterináři si nebyli jistí, jestli léčbu přežije.
Boj o život trval asi týden
Nadia (fenka) bojovala o život téměř týden. Když ji vytáhli z bahna, měla hmotu všude na těle, v tlamě, očích i v nose. Byla dehydratovaná, podvyživená, vyhublá a nereagovala na podněty. Jedinou známkou života byly propadlé boky stoupající v rytmu jejího dechu. Zvíře bylo již starší a nebylo jisté, jak dlouho v bahně již byla. Vynaložili ale veškeré úsilí na její záchranu.
S majiteli se nakonec před smrtí shledala
Majitelé ztracené Nadii se přihlásili na policii. Fenka jim utekla a od té doby se ji snažili zoufale najít. Vůbec je nenapadlo, že by mohla být někde na staveništi. Toulavá fenky tedy nebyla pohřbena za živa, ale do bahna jednoduše zapadla a nemohla se dostat ven. Takto tam možná strávila i několik dní, než si jí všimli dělníci na stavbě.
Majitelka psa se přihlásila na policii a řekla, že rozhodně péči o svého psa nezanedbali. Šlo o člena jejich rodiny a velmi fenku milují. Fence bylo již 16 let, když zapadla do bahna. Její stav proto komplikovat i její vysoký věk. Majitelé řekli, že psa nenechají trpět. Jestli veterinář řekne, že zvíře trpí bolestmi, nechají fenku uspat.
Veterináři bohužel nedokáží zázraky
Nadiin zdravotní stav byl velmi vážný. Po několika dnech byla při vědomí, začala zvedat hlavu a začala také více jíst. Bohužel byla také velmi vyhublá a měla pokročilou svalovou atrofii. Nemohla se proto pořádně hýbat a každý pohyb pro ní byl velmi náročný. Všichni v okolí fence drželi palce. Bohužel veterináři nemají kouzelnou hůlku. Majitelé se proto rozhodli, že ji nechají uspat. Měla velké bolesti a nikdy by se nemohla hýbat. Bylo to pro ni proto jistě vysvobození.
Zdroj: fakt.pl