Ředkvičky jsou velmi chutnou a oblíbenou zeleninou. A zároveň se jedná o plodinu, kterou si můžete velmi pohodlně vypěstovat i u sebe doma. Nezáleží na tom, jak velký máte byt. Ředkvičkám se dobře daří i v květináči a budou vám krásně růst i během zimy. Musíte vzít v úvahu jen pár důležitých věcí, bez kterých se jim u vás doma dařit nebude. Co jim musíte poskytnout?
Jaké odrůdy jsou ideální pro domácí pěstování?
Nejdříve se musíte soustředit na správný nákup semínek. Ne každá odrůda je vhodná pro pěstování v květináči. Zkušení pěstitelé zeleniny vám doporučí hned tři odrůdy: Carevna, Dusya, Alice’s Mechta. Tyto tři odrůdy vám krásně porostou i během zimy. Jestli si nejste jistí, zeptejte se v zahradnictví nebo květinářství, kde budete semínka kupovat.
Se zkušenou radou a správnými podmínkami se bude ředkvičkám dařit. Dokonce i v zimě z nich vyrostou šťavnaté plody, na které se můžete těšit v době 25 až 30 dnů od jejich výsadby. Jejich velkou výhodou je, že většinu nejsou hořké a rozhodně v sobě nebudou mít díry. Nemusíte se totiž obávat, že si na nich budou pochutnávat slimáci nebo jiný hmyz.
Myslete na kvalitní půdu
Ředkvičky potřebují pro dobrý růst kvalitní půdu. Nesmí být příliš kyselá, ale přitom musí zůstat sypká a výživná. Do půdy můžete přidat vermikompost nebo klasický kompost. Potom již nemusíte ředkvičky vůbec hnojit. Velmi důležitým faktorem je také světlo. V zimě budou vyžadovat kvalitní světlo. Nejlepší jsou lampy s plným spektrem, ale bude stačit i teplý domov s přirozeným světlem.
Další druhy plodin, které si můžete vypěstovat na parapetu
Parapety v bytě jsou nejlepší pro pěstování bylinek, jako je pažitka, řeřicha, petrželka, meduňka nebo máta. Můžete ale zkusit také pár druhů zeleniny a ovoce.
Parapety jsou ideální na pěstování jahod nebo keříkových rajčat. Stejně tak si můžete v květináči vypěstovat baby špenát nebo polníček. A skvělá příležitost je to také pro fanoušky chilli papriček.
Zdroj: vkurselife.com