David Hampl
6 prosince, 2019

Dnes vám představíme několik triků, které se vám budou v domácnosti jistě hodit. Dokáží usnadnit život i práci, takže vám potom vše půjde tak nějak lépe od ruky. Těchto 10 kuchyňských triků si určitě zamilujete a budete je používat po zbytek života. Pravděpodobně je předáte i svým potomkům, protože jsou opravdu praktické a účinné.

Zmatky v domácnosti

Občas se v kuchyni můžeme dostat do situace, kdy už nevíme jak dál. Špína se hromadí, nádobí zrovna tak, všude se něco povaluje a my jsme z toho celí nesví. Naštěstí existuje několik triků, které nám dokáží s těmito zmatky v domácnosti účinně pomoci. Zde je jejich stručný a jasný výčet.

Cibuli do lednice

Chcete-li si dát víno, ale nejde vám vytáhnout zátka pomocí vývrtky, jednoduše do zátky našroubujte větší šrouby a poté jej pomocí kleští vytáhněte. Máte-li velký hlad, ale doma máte jen chleba a uzeninu, můžete si pomocí topinkovače udělat příjemně chutný teplý sendvič. Uvidíte, že vám bude chutnat. Pokud u krájení cibule často pláčete, stačí vložit cibuli na 15 minut do lednice. Poté ji vytáhněte a při krájení vám žádné slzy nehrozí. Chcete-li zabránit tomu, aby vám při vaření polévky nevytékala voda z hrnce, stačí položit vařečku na hrnec. Potřebujete čerstvá vejce, ale nejste si jistí, která to jsou? Vložte je do sklenice vody a pokud vyplavou na povrch, už je raději nejezte.

Teplá voda mrzne rychleji

Chcete-li přelít hořčici nebo jinou omáčku z jedné sklenice do druhé, použijte jako nálevku sáček s odříznutým rohem. Potřebujete-li rychle vytvořit kostky ledu, dejte zmrazit vodu o teplotě 60 až 70 stupňů. Pokud v troubě připečete nějaké jídlo, nevyhazujte jej. Stačí jej potřít směsí octa a vody. Pokud se vám rozbije kávovar, vezměte filtr, vložte jej do sklenice, nasypte kávu a vařte v horké vodě. Potřebujete-li rychle vyžehlit tričko nebo košili, podložte oblečení alobalem, oblečte si jej a zahřívejte zhruba 15 minut. Budete překvapeni, jak hladké bude.

Sdílejte článek