Abyste zabránili napadení okurek mšicemi: Přidejte do kbelíku s vodou jen několik gramů tohoto činidla

Rádi pracujete na zahradě a pěstujete si zeleninu? Máte někdy problém s otravným hmyzem nebo mšicemi, které vám dokáží spořádat velkou část úrody? Pokud ano a rádi byste se jich zbavili, doporučujeme vám vyzkoušet báječnou metodu, která je postavena přírodní bázi. Nebudete tak svoji zahradu ničit chemickými prostředky s toxickým vlivem. Vaše úroda zůstane zdravá a ochráněna před škodlivými nepřáteli. Bude vám k tomu stačit kbelík s obyčejnou látkou, kterou si hned představíme.

Tradiční a osvědčené triky

Zbavit se někdy škodlivého hmyzu, který útočí na zeleninu, nemusí být vždy úplně snadné. Pokud chceme uchránit svoji úrodu, pak nám nic jiného nezbyde. Z toho důvodu vám dnes nabízíme skvělý recept, jak se můžete zbavit například mšic z okurků. Jde o osvědčenou tradiční metodu, která má do chemických látek hodně daleko.

Rostlina vysychá

Mšic existuje velké množství, ale většinou dosahují výšky kolem 2 mm. Jejich obrovskou výhodou je, že jsou velmi rychlé a rychle se rozmnožují. V krátkém čase jsou tak schopny napadnout velké množství zeleniny. Zakousnou se do stonku nebo listu a vypouští do nich šťávu. Následkem toho pak rostlina vysychá a postupně umírá. U okurků se to projevuje kroucením okraje listů a deformací špiček plodů. Mšice zde nápadně napadají listy.

Čtěte také: Sice je velký jenom několik metrů čtverečných. Kdo však vejde dovnitř, ten bude ohromen

Pozor na mravence

Při ochraně plodů je nutné dát si pozor také na mravence. Mravenci se rádi vyskytují v blízkosti mšic, protože jsou pro ně skvělou potravou. Milují jejich sladkou medovou chuť, ale zároveň dokáží poškodit i rostlinu. Chrání navíc mšice před beruškami, které se mšicemi doslova živí. Kombinace mravenců a mšic je ovšem hodně nebezpečná, protože dokáží zlikvidovat více než jednu plodinu.

Ocet, hořčice a kopřiva

Na mšice vám postačí, když použijete některou z uvedených látek. Hodně pomáhá rozprášit kolem rostliny prášek hořčice nebo jedlou sodu. Pomáhá také kopřiva nebo roztok vody a octa. Používejte jako rozprašovač a zbavte se nebezpečných mšic a dalšího hmyzu jednou provždy. Z výše uvedených látek si připravte roztoky, kterými postříkejte rostlinky. Hořčičný prášek nasypejte přímo k rostlině. Samozřejmě je vždy nutné pravidelně pozorovat, zda se mšice nevrátili. Neváhejte vyzkoušet některé z těchto rad ještě dnes. Nebudete litovat a mšice si dají od vaší zahrady pokoj.