David Hampl
4 listopadu, 2019

Adopce nebo pěstounská péče je něco, co vyhledávají buď lidé, kteří nemohou mít děti, nebo ti kteří chtějí pomáhat a není jim lhostejný osud dětí v dětských domovech. A jedním z takových je i Ingeborg Mclntosh. Adopce malého Jordána, který bych chlapec z Jordánska však neprobíhala podle plánu. Jeho matka, která ho však nechala v dětském domově, adopci stále bránila a dělala různé průtahy a komplikace.

Adopce se podařila až po 4 letech

Chlapec sice mohl být v pěstounské péči, ale ta je přece jenom něčím jiným než adopce. Nakonec se však vše podařilo. Matka chlapce dala svolení k tomu, že může být oficiálně adoptován. A tak k tomu došlo, když mu byli 4 roky. Přitom v době, kdy byl v dětském domově poprvé objeven to byl v podstatě novorozenec. Tedy jenom malé miminko.

Nebylo to jediné adoptované dítě

Ingeborg Mclntosh je velké jméno. Rodina totiž adoptovala mnoho dětí, kterým chtěla dát to, co nikdy nepoznaly. Tedy hlavně mateřskou lásku a dokonalý domov. A mezi jednotlivými dětmi jich bylo několik, které byly zcela výjimečné. Které se něčím vymykaly a pouto s nimi bylo jiné než s ostatními. A takový byl i malý Jordán, který do rodiny velmi rychle zapadl a bylo vidět, jak je zde šťastný.

Ingeborg Mclntosh onemocněla

Jednoho dne se Ingeborg dozvěděla velmi špatnou zprávu. Při vyšetření v nemocnici jí lékaři řekli, že není zdravá a že má problém s ledvinami. A že musí velmi rychle podstoupit transplantaci, nebo by mohla dokonce zemřít. Začal se prohledávat registr a začali se také oslovovat lidé z rodiny. Šlo o záchranu života. Navíc zcela výjimečného, jelikož těžko byste našli někoho šlechetnějšího, kdo pomohl mnoha dětem z dětských domovů.

Jordán vyrazil na testy

Byl vděčný a věděl, že musí jít. Nikomu o tom neřekl a nechal se také otestovat. I když tušil, že jelikož je adoptovaný a jelikož je i z jiného světadílu, shoda se jenom těžko objeví. Když mu lékaři volali, byl šokován. Byla tu shoda. V tu chvíli bylo jasné, co udělá.

Zachránil svou adoptivní matku

Ta sice nejprve jeho ledvinu nechtěla, ale potom svolila. Jordán stále naléhal, jelikož věděl, že těžko může své adoptivní matce lépe poděkovat než takto. I s jednou ledvinou se dá žít. A kdo ví, jaký by byl jeho život, pokud by adoptován nebyl.

Sdílejte článek