Adoptovaný pes se během tradiční procházky podíval na svého pána a vše se změnilo. Muž se psem zamířil k veterináři a ten mu sdělil smutnou zprávu. K čemu došlo?

Je dobré chodit na procházky, protože to prospívá našemu zdraví. Chodíte také na procházky do parku, do lesa nebo jen tak kolem domu či po městě? Vřele vám to doporučujeme, neboť vám to pročistí hlavu, čerstvý vzduch vás osvěží a spálíte i nějaký ten kilogram, budete-li tedy chodit pravidelně. Pokud žijete sami a chození o samotě vás nebaví, můžete si pořídit třeba pejska a ten s vámi bude chodit velmi rád. V podstatě už vám nic jiného ani nezbyde, protože pes na pravidelné procházky chodit musí. Dejte si ale pozor, aby se nestalo něco podobného, jako tomuto muži, který šel na procházku se svým nově adoptovaným psem.

Čerstvý vzduch dělá zázraky

Procházka na čerstvém vzduchu je výborná věc. Když k tomu navíc máte společníka pejska, může se tato každodenní činnost změnit v radost, na kterou se budete vždy těšit. Při procházce můžete zažít spoustu věcí, seznámit se s novými lidmi, poznat nová míst, a hlavně můžete poznat svého pejska mnohem lépe, než když je zavřený doma. Čerstvý vzduch prostě umí zázraky, tak pro vodítko a hurá ven. Nemáte-li ještě psa, tak hurá do útulku pro nějakého šikovného čiperu.

Poskytl nový domov

Jeden muž toužil po procházkách se psem, ale musel si ho nejdříve pořídit. Navštívil tedy psí útulek a jednoho z pejsků si vybral. Adoptoval staršího psa, u kterého tušil, že už nový domov nesežene, a proto jej přivedl k sobě domů. Poskytl mu pelíšek, jídlo, vodítko, ale hlavně nový a láskyplný domov. Jejich vztah se krásně vyvíjel a vzájemně se jeden od druhého učili. V tomto případě byl pes opravdu nejlepším přítelem člověka.

Čtěte také: 10 málo známých způsobů, jak léčit problémy se žaludkem!

Procházka vše změnila

Jednoho dne pak spolu vyrazili na tradiční procházku po městě. Při procházení jedné ulice se pes najednou zastavil, posadil se a podíval se na svého nového pána. Muž z pohledu poznal, že s pejskem je něco v nepořádku. Vzal ho hned k veterináři, který sdělil velmi nepříjemnou zprávu. Pes je velmi nemocný a musí být utracen. Po tragédii byl muž velmi zdrcen. Při návratu domů objevil leták z útulku a řekl si, že adoptuje dalšího osamělého pejska a dá mu stejnou šanci. Přál by si to jistě i jeho bývalý psí kamarád.