David Hampl
28 února, 2019

Problémy s pletí mohou být různorodé a může jich být skutečně více než dost. Mnoho žen dá na televizní reklamy, jiné zase na rady v lékárnách a tak utrácejí mnoho peněz za krémy, které ne vždy dokážou pomoci tak, jak potřebují. Výsledkem toho je, že jsou spíše nespokojené. A to je ta chvíle, kdy se rozhodnou hledat pomoc na lepším místě. Tedy v přírodě. A právě odtud pochází tento náš recept na gel, který si můžete nejenom snadno připravit, ale na který jsou potřeba pouze 2 suroviny.

Co je pro pokožku to nejlepší?

Myslíte si, že správný a funkční krém na pokožku musí být vyrobený výhradně jenom z různých chemických látek? Rozhodně tomu tak není. O tom se přesvědčíte ve chvíli, kdy se podíváte na tento zázrak. Je totiž složený jenom ze 2 surovin. A o jaké se jedná a které jsou ty, které lze označit jako něco unikátního? Tou první rostlinou je aloe vera, což je rostlina známá svými účinky právě na lidskou kůži. Druhou složkou je přírodní, kokosový olej.

Na co pozitivně působí?

Dá se říci, že obě dvě hlavní suroviny pozitivně působí na všechno, co se týká vaší kůže. Když budeme konkrétní, tak můžeme jasně a objektivně říci, že prioritou jsou ekzémy, stejně jako různé vyrážky. Dobře si poradí také s kůží, která je suchá, nebo která je podrážděná. Jelikož se v obou případech jedná o přírodní látky, nelze zapomínat také na to, že jsou vhodné i na citlivou pokožku. Což už moc klasických krémů nemá.

Jak si tento unikátní gel připravit?

Co je na něho potřeba, to již víte. Příprava rozhodně není nijak složitá. Právě naopak. První věcí je půl šálku kokosového oleje, který by měl být kvalitní. Tedy panenský. Dále je třeba mít k dispozici čistý aloe vera gel, kterého stačí mít méně, a to zhruba třetinu šálku. Opět je na místě, aby to byl gel co možná nejvyšší kvality. Kdo má zájem, ten může přidat ještě jednu složku. A tou je konkrétně esenciální olej, který se používá proto, aby měl výsledek příjemnou vůni. Zde je konkrétní volba libovolná a záleží na každém, jakou možnost zvolí.

Samotný příprava už je snadná, jelikož je na místě všechny složky postupně propojit. Jak na to? Můžete je míchat ručně, nebo si pomoci šlehačem nebo mixérem. Poté už stačí dát do lednice, kde by měl být tento zázračný gel také dlouhodobě uchováván.

Co vše díky němu zvládnete?

Několik věcí, na které se dá používat, jsme již uvedli. Mluvili jsme především o kožních problémech, které ale nejsou jedinými důvody pro vyzkoušení. Zapomínat nelze také na to, že se hodí, pokud chcete zpomalit stárnutí pokožky. Dále potěší také celkové antibakteriální účinky, které se tedy hodí hlavně ve chvíli, kdy je na místě zanechat kůži dokonale zdravou. Zapomínat však nelze ani na to, že se tento gel může používat ve chvíli, kdy je vaše kůže suchá nebo mastná a vy toužíte po tom, aby byla opět běžná a normální.

Jak používat?

Je to snadné. Tento zázračný gel se používá stejně, jako jakékoliv jiné krémy a masti. Používá se tak, že se rozetře na konkrétní místo, kde je problém. Zde se nechá působit, dokud se nevstřebá. Nejde ale o možnost jedinou, protože opomíjet nelze ani to, že ho lze použít jako prospěšný gel masážní. A dále to může být také odličovací gel, pomocí kterého se dobře odstraní make-up. Poslední použití dále nemusí být nutně spojeno jenom s vlasy, jelikož je zde možná ještě jedna alternativa, a tou je nanesení na vlasy.

Sdílejte článek