David Hampl
21 ledna, 2020

Jistě jste už slyšeli, že Harry a Meghan, členové britské královské rodiny, oznámili, že se chtějí stáhnout do ústraní, a proto se vzdávají svých královských povinností. Pro Velkou Británii a její královnu je to samozřejmě velký šok, se kterým se ovšem musí vyrovnat a zaujmout k tomu nějaké postavení. Pojďte se podívat na několik zajímavých informací o této kauze, která v posledních dnech hýbe světem a samozřejmě i internetem.

Vévoda a vévodkyně

Mladší vnuk britské královny Alžběty II., princ Harry a jeho manželka Meghan, 8. ledna přes jejich oficiální Instagram účet učinili důležité prohlášení. Vzdávají se v něm svých královských povinností, protože by se rádi odebrali do ústraní a žili šťastný a svobodný život. Vzhledem k odstoupení od základních povinností spojených s královskou rodinou, k tomu musela královna učinit nějaké postavení. Zbavila je titulů, takže už si nebudou moci nechat říkat Její královské veličenstvo, ale budou označováni jako vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Po několika měsících úvah a diskuzí tak zaujmou novou progresivní roli v britské královské rodině.

Na dvou kontinentech

Harry a Megan se rozhodli, že se chtějí stát konečně finančně nezávislí, ale hlavně žít svobodný život bok po boku. Plánují také vytvořit vlastní charitativní fond. Tento mladý pár by rád žil ve Velké Británii a Severní Americe (Kanadě) zároveň. Samozřejmě, že i nadále budou podporovat královnu, prince Charlese i vévodu a vévodkyni z Cambridge. „Umožní nám to vychovávat našeho syna v souladu s královskými tradicemi a zároveň mu poskytneme příležitost zaměřit se na další etapu života, včetně objevení první lásky.“ prohlásil pár.

Šok pro monarchii

Fanoušci Harryho a Megan reagovali na tuto zprávu různými způsoby. Někteří je podporovali a podporují. „Žijte sami, živte se sami, jak chcete. Vždy budeme s vámi a přejeme vám hodně štěstí a mnoho úspěchů v životě.“ Jiní je zase kritizují, že se chovají jako děti. Jejich rozhodnutí je však skutečným šokem pro britskou monarchii. Dlouhou dobu totiž zůstávali spíše v pozadí královské rodiny a nyní veřejně přiznávají, že mají na fungování monarchie jiný názor. Snad se jim tedy povede báječně.

Sdílejte článek