Ani autismus mu nezabránil zatančit v 8 letech jako Michael Jackson a dobýt internetový svět: Až uvidíte tohoto chlapce, budete jenom zírat na jeho skrytý talent

V Anglii, v hrabství Cornwall, se poblíž městečka St Ives nachází větší část rezortu Aspects Holidays, který nabízí přes 650 prázdninových chatek v Cornwallu, a to např. i v těchto turisticky vyhledávaných místech:

  • Newquay
  • Porthleven
  • Marazion.

Rezort je mimo jiné znám i tím, že zájemce z celého světa vyzývá k tomu, aby předvedli na ulici své umění a nahrávku pořízenou přes webkameru zaslali do soutěže. Do ní se zapojuje velké množství účastníků, ale jeden z nich to vyhrál na celé čáře nejen u vedení rezortu, ale také u diváků z celého světa, kteří jeho vystoupení sledovali.

Malý energický vítěz

Jedná se o osmiletého britského chlapce Williama Ryana, který se narodil s autismem, což je onemocnění, které velice ztěžuje komunikaci s okolím. Přibližně před rokem a půl mu tatínek pustil klip krále popu Michaela Jacksona k jeho ikonické písni „Thriller“ a něco se stalo. Williama klip natolik zaujal, že si ho poté neustále pouštěl a snažil se napodobit Michaelovy pohyby. Studie ukazují, že hudba a tanec mohou lidem s autismem velice pomáhat, a to zejména v interakci s dalšími osobami.

Čtěte také: Překvapte své blízké skvělým nepečeným dezertem z ořechů, čokolády a sušenek. Díky těmto surovinám je snadný a také zcela bezkonkurenční svou chutí. Přesvědčte se!

Když už měl malý William vystoupení v malíčku, požádal maminku, aby ho natočila na mořském pobřeží, jak na tuto píseň tancuje. Ta poté nahrávku přihlásila do soutěže rezortu Aspects Holidays a není překvapením, že William díky své energii, kterou do tance vložil, celou soutěž s přehledem vyhrál.

Klip k písni „Thriller“ byl poprvé vysílán již v roce 1983 a patří bezesporu ke klasice popového žánru. Zaměstnanci rezortu byli z Williamova vystoupení nadšeni a jednomyslně se shodli, že stejně by jistě reagoval i sám Michael Jackson.

Nejlepší kostým na Halloween

Součástí výhry byl nejen velký koš s různými dobrotami pro vítěze, ale také týdenní pobyt v rezortu pro celou rodinu. William však soutěžit nepřestal a v kostýmu Michaela Jacksona z klipu se zúčastnil boje o ceny za nejlepší kostým na oslavu svátku Halloween.

William Ryan se tak již v osmi letech stal hvězdou internetu, když jeho taneční vystoupení shlédlo na internetu přes 100 tisíc obdivovatelů.