David Hampl
11 března, 2019

Ovoce je velmi doporučovanou složkou potravy, jelikož obsahuje mnoho vitamínů, obsahuje mnoho minerálů a také jiných prospěšných látek. Je však rozdíl v tom, jaké ovoce si koupíte. Mnoho lidí zná ze segmentu citrusů jenom pomeranč, nebo jenom citron. Obě možnosti jsou určitě dobré a prospěšné, ale zároveň je třeba říci, že jsou i jiné a lepší varianty. A právě sem se řadí ovoce, které vám představíme.

Seznamte se s tímto unikátním ovocem

V minulosti nebylo k dostání, což je v dnešní době již jasnou minulostí. O čem je řeč? Je to pomelo. Známé a populární ovoce, které najdete jak v supermarketech, tak i v menších obchodech s ovocem a zeleninou. Zaujme vás svou chutí, která je zajímavě osvěžující a lehce nasládlá. Také nelze zapomínat na to, že se jedná o ovoce, které je velmi zdravé. Svými účinky strčí do kapsy kombinaci citronu a pomeranče. A to zatím mluvíme jenom o dužině. Nelze zapomínat na fakt, že pomelo zaujme i tím, kolik účinných látek se nachází v samotné slupce.

Pozor, jak ho kupujete

Máte na pomelu zálusk? Pokud ano, je rozdíl v tom, jaké pomelo si kupujete. Tedy v jakém balení je na pultech. Pokud si myslíte, že to zabalené ve folii je špatné, je to velký omyl. Právě tato forma balení je ta pravá. Pokud by zabalené nebylo, rozhodně ho nekupujte. Z jakého důvodu? Jsou dva a týkají se jak chuti, tak se týkají také pozitivních účinků. Pomelo má jednu nevýhodu v tom, že se může poměrně rychle vysoušet. A právě proto se balí do folie, aby k tomuto stavu nedocházelo. Pokud ve folii není a nemáte zaručeno, že je skutečně stoprocentně čerstvé, nedávno utržené, raději ho nekupujte. Připravíte se tak jak o chuťový zážitek, tak o hlavní pozitiva, která toto ovoce má. A jaká to jsou konkrétně? Podívejte se.

Ochrana srdce

Pomelo má zcela unikátní vliv na to, že dokáže efektivní cestou snížit cholesterol v lidském těle. Díky tomu dokáže prospět nejenom cévnímu systému, ale také díky tomu velmi efektivně chrání lidské srdce. Zapomínat nelze především na velmi dobrý podíl draslíku, který je pro dobré a zdravé fungování lidského organismu velmi důležitou látkou.

Zlepšení stavu kostí

U draslíku je třeba ještě zůstat, jelikož ten nepůsobí jenom na lidskou krev a srdce. Dokáže dobře působit také na lidské kosti. Musíme říci, že jeho unikátní účinek je spojený s faktem, že prospívá kostem a tak eliminuje i vznik takzvané osteoporózy.

Prevence rakoviny

Jedná se o jednu z nejvíce nebezpečných nemocí, která existuje. Léčba je dnes spojena s malým procentem úspěchu. A tak je na místě myslet raději na celkovou prevenci. A právě zde je pomelo skvělým pomocníkem. Dokáže působit preventivně v souvislosti s rakovinou trávicího traktu, kdy ji dokáže efektivně eliminovat. Důvodem jsou především bioflavonoidy. Ty se nacházejí na vnitřní části slupky, kterou je ideální konzumovat. Díky tomu je možné preventivně působit na tlusté střevo, na slinivku, stejně jako i na žaludek.

Na močové cesty

Pokud se objeví infekce močových cest, je to poměrně nepříjemný problém, který bolí a také pálí. I tady je poměrně dobrou účinnou cestou právě použití pomela. Důvody jsou spojeny s tím, že obsahuje vysoké množství vitamínu C, který je na tuto oblast dobrým pomocníkem. Ideální volba pro toho, u koho se problémy zatím jenom začínají projevovat a nechce sáhnout po běžných chemických lécích.

Pomocník při hubnutí

Pomelo je doporučováno každému, kdo má zájem zhubnout. Primárně proto, že dokáže dobře nastartovat metabolismus a tedy procesy v lidském těle, díky kterým je zefektivněno spalování tuků. Kromě toho obsahuje také enzymy, které se na spalování tuků přímo aktivní formou podílejí. K tomu přidejme i schopnost čistit organismus a je jasné, že na problémy s nadváhou je skvělá volba.

Posílí imunitu

Vitamín C není vhodný jenom na močové cesty. Je nejlepším vitamínem při snaze posílit imunitu lidského těla. Pokud chcete odolat klasické nemoci, je na místě dávat si pomelo pravidelně. Díky tomu zvýšíte množství daného vitamínu ve vašem organismu a zajistíte tak to, že bude silný. Obranyschopnost je opět jedním z pilířů celkové prevence proti klasickým nemocem, jako je chřipka, kašel, rýma a další.

Prospěje kráse

Pomelo je doporučováno také ženám, jelikož má velmi pozitivní vliv i na jejich krásu. V první řadě tak, že dokáže zpomalit klasické projevy stárnutí. Dále nelze zapomínat na to, že dokáže prospět kráse vlasů, stejně jako umí prospět kráse nehtů. Více než jakékoliv krémy, kosmetika a doplňky stravy tak může pomoci pravidelná konzumace pomela.

Jsou i další klady

Výčet pozitiv nekončí. opomíjet nelze také to, že pomelo umí odbourávat stres a pozitivně působit na nervy. Umí také eliminovat kašel a problémy dýchacího systému. Má vliv i na dobré a správné trávení, stejně jako na kvalitní spánek. Zkrátka a jednoduše jde o malý zázrak ze segmentu ovoce a zeleniny.

Sdílejte článek