David Hampl
6 června, 2019

Chcete být zdraví? Na internetu najdete celou řadu různých „zaručených“ receptů, jak na to. Mohou se týkat jídla, životního stylu, mohou být spojeny s léky nebo doplňky stravy. Ani jedno ale není tak prospěšné, jako jedno známé cvičení. Je jím jóga. Mnoho lidí si ji spojuje především s lidskou psychikou a také s posílením těla. Pravdou však je, že jóga má mnohem větší přesah. A to do řady oblastí lidského zdraví. Zjistěte o ní více.

Jóga není nijak náročná

Mnoho lidí si myslí, že jóga je cvičení, které je komplikované a také náročné. Tak tomu ale není, jelikož některé pozice zvládne skutečně každý. A to kdekoliv. Třeba u stolu v práci, nebo i u vás doma v křesle. Že to není možné? Opak je pravdou. Možné to je a je to také celkem reálná a běžná věc. Pokud máme být konkrétní, tak musíme říci, že stačí držet prsty ve správné poloze. I to je typ jógy. Na první pohled jednoduchá věc, která vás brzy přesvědčí o tom, že funguje.

Jedná se o 5 jednoduchých cviků

Stále se vám nezdá, že byste jógu mohli cvičit pouze s využitím prstů u rukou? Je tomu opravdu tak. Podívejte se proto na ukázku jednotlivých 5 cviků. Podívejte se na fotografie a napodobte polohu jednotlivých prstů. Jak můžete vidět, není to nic těžkého. První trojice je spojena jenom se změnou toho, které prsty budou natažené a které budou skrčené.

Ani cvik čtvrtý není nijak komplikovaný, jelikož jde o gesto, které velmi dobře znáte. Ukazuje, že vše je v pořádku. A právě toto gesto má určitý vliv i na to, že vaše tělo se díky němu pozitivně změní. Zkuste a uvidíte.

I poslední cvik je velmi jednoduchý a vlastně vychází z předchozího. Jenom lehce upravíte polohu palce a ukazováku. Ty se již nebudou dotýkat polštářky prstů, ale naopak dojde k tomu, že je překřížíte. A je hotovo.

A jak jóga prstů pomáhá? Budete překvapeni

Podívejme se také na to, jak tento druh jógy pomáhá. Budete překvapeni tím, co vše dokáže. Aby se opravdu objevily pozitivní účinky, nezapomínejte především na pravidelnost daného cvičení. Tím chceme říci, že byste měli cvičit každý den několik minut. Pokud to splníte, buďte si jisti, že se objeví řada změn. A kde je pozorovat?

Mozek

Jednotlivými cviky prospějete vašemu mozku. Dokážete ho doslova stimulovat, což povede k jedinému. Výrazně se zlepší vaše schopnost koncentrace, stejně jako se zlepší i vaše paměť. Budete si lépe vybavovat věci, bude se vám lépe přemýšlet a dokážete podpořit i celkovou odolnost vůči stresu. Pro studenty a náročná povolání doslova nutnost.

Žaludek

I v oblasti žaludku přijde několik změn. Samozřejmě těch pozitivních. Dojde například k tomu, že v žaludku nebude tolik přebytečného vzduchu a tak zmizí pocity nafouklého břicha. Tím ale nekončíme, jelikož nelze zapomínat na pozitivní a blahý vliv na samotné trávení lidského těla.

Pohybový aparát

Trápí vás různé bolesti pohybového aparátu, což vede k tomu, že vás při každém pohybu bolí klouby, nebo vás při každém pohybu bolí svaly? Pokud ano, udělejte tomu přítrž také tím, co je pro vás nejlepší. Máme opět na mysli jógu, kterou budete vykonávat v rámci svých rukou, tedy konkrétně v rámci svých prstů.

Uši

Kdo má problémy se sluchem, ten by měl vyzkoušet také danou metodu, jelikož sluch se jako zázrakem zlepší. Dojde k tomu, že budete nejenom lépe slyšet, ale mohou být eliminovány i doprovodné jevy, jako je například šum v uchu, nebo třeba bolesti ucha.

Žlázy v těle

Ty jsou v lidském těle velmi důležité. Pokud se podíváme na jednu z těch nejdůležitějších, tak je to rozhodně štítná žláza. Její stimulaci zajistí právě souhrn daných cvičení. Díky tomu bude fungovat jak má, což se následně může pozitivně podepsat i na hmotnosti lidského těla.

Voda v těle

Pokud vás trápí to, že máte v těle velké množství vody, pamatujte na to, že i tato jóga je cestou, jak se dá vše efektivně optimalizovat. Je cestou, jak se zbavit přebytečné vody ve vašem těle. Stejně tak ale nelze zapomínat na to, že se jedná také o pomoc opačnou. Tedy ve chvíli, kdy je potřeba udržet optimální hydrataci.

Sdílejte článek