David Hampl
3 prosince, 2018

Když se mluví o květáku a jeho možnostech využití v kuchyni, tak je to vždy v souvislosti s tím, že se nachystá buď takzvaný mozeček, nebo se nachystá květák smažený. Pokud máte dost daných jídel, ale stále ještě máte v lednici danou pochoutku, zkuste novinku. A to zapečený květák se sýrem a kuřecím masem. Sami uvidíte, jak dokonale dokáže zachutnat.

Jaké suroviny musíte mít?

Základ je samozřejmý a také jasný. Máme na mysli to, že se neobejdete bez nutnosti mít k dispozici květák. Ten by měl být velký zhruba 400 gramů. Od toho se totiž odvíjí i poměr následujících surovin, na které se společně podíváme. Jsou to tyto:

  • 300 gramů kuřecích prsou
  • 3 brambory
  • 2 rajčata
  • 2 cibule
  • 100 gramů zakysané smetany
  • 100 gramů sýra
  • 5 stroužků česneku
  • Sůl, pepř a koření

Nejprve povařit květák

Co je nutné udělat jako první? Je nutné povařit květák, jelikož je nutné docílit toho, aby změknul. Je tedy třeba ho nejprve naporcovat na klasické růžičky a ty vařit ve vodě zhruba 10 minut. Potom stačí slít vodu a nechat ho lehce vystydnout.

Připravte kuřecí a cibuli

Tyto dvě suroviny se dělají spolu. Cibuli oloupejte a nakrájejte na větší kusy. Kuřecí prsa můžete nakrájet na nudličky a dochutit oblíbeným kořením. V danou chvíli můžete dát na pánev trochu oleje a obojí opékat. Kuřecí maso by mělo být udělané, cibule by měla být správně zabarvená.

Nachystejte brambory a rajčata

Ty se na rozdíl od ostatních surovin nevaří. Pokud začneme tím, že využijete brambory, je třeba je nejprve oloupat a potom je nutné je také nakrájet na kolečka. Stejně tak nakrájejte na kolečka také rajčata. Ta však loupat nemusíte, jelikož u nich je třeba jenom to, že je oloupete.

Vložte do zapékací mísy

Můžete jít na finální fázi přípravy daného receptu. Tou je postup, kdy vše postupně vložíte do zapékací mísy. Nejprve přijdou na řadu brambory, potom kuřecí maso a cibule. Na to přijde květák a potom rajčata. Na toto všechno už jenom přidáte zakysanou smetanu, kterou jste předtím smíchali s lisovaným česnekem. Na vrch dáte také nastrouhaný sýr.

Pečte 30 minut

Nyní už je ta chvíle, kdy budete moci své jídlo umístit do trouby. A to do vyhřáté na 180 stupňů Celsia. Zde pečete zhruba 30 minut. Díky tomu se vytvoří horní krusta a zároveň změknou brambory. Tím je jídlo s názvem zapečený květák se sýrem a kuřecím masem hotové a vy můžete podávat.

Sdílejte článek