ANO! zázvor a sůl pomáhají vybělit zuby: Zde je návod, jak je používat a ušetřit tisíce za bělení u lékaře

Krásný a bílý chrup není v dnešní době výsadou bohatých a slavných a může si jej dopřát prakticky každý. Krásný bělostný úsměv je reprezentativní a v lidech vyvolává pozitivní mínění. Chcete-li dosáhnout skvělých výsledků, nemusíte podstupovat drahé procedury, existuje řada domácích způsobů a receptů, jak si zajistit zdravé a krásné zuby. Zde je několik z nich.

Co dělat proti žloutnutí zubů

Pravidelná hygiena ústní dutiny je nezbytná pro udržení zubů dlouhodobě zdravých. Speciální procedury dentální hygieny jsou zaměřeny převážně na odstranění plaku, který je semeništěm bakterií a virů postupně napadajících dásně, a předcházení paradontóze. Vybělení zubů je zpravidla vedlejším efektem, k jehož udržování je potřeba doplňovat pravidelnou ústní hygienu vhodnými procedurami, jejichž prostřednictvím bude váš chrup neustále zářivý a reprezentativní.

Citrónová šťáva, sůl a zázvor

Směs uvedených surovin je čistě přírodní a eliminuje nutnost používat k bělení zubů a agresivních chemikálií. Pro přípravu směsi je potřeba zázvor oloupat a nastrouhat na jemném struhadle a smíchat s citronovou šťávou a solí a jednou týdně aplikovat kartáčkem místo pasty. Jednotlivé složky směsi působí na zuby specifickým způsobem.

Čtěte také: Malinový dort bez pečení: Osvěžující letní zákusek, který si okamžitě zamilujete. Všechno, co budete potřebovat, máte v ledničce!

Účinek zázvoru

Jako antioxidant působí zázvor zejména proti zánětům jak v dutině ústní, tak kdekoliv v těle. Při aplikaci směsi slouží tedy zázvor na zuby a dásně především protizánětlivě, současně však také zmírňuje bolesti případných zánětů.

Účinek soli

Kromě léčby zánětlivých míst působí sůl také jako prostředek pro zatahování ran a celkové zpevnění dásní. Roztoky soli se používají i jako kloktadlo v případě, že se zánět nachází v hltanu či hrtanu, v dutině ústní pomáhá zlepšit přilnutí dásní k zubům a omezování přístupu bakterií ke jejich krčkům.

Účinek citronové šťávy

Citronová šťáva je kyselá a pomáhá zbavovat mezizubní prostory bakterií. Ve směsi působí především jako bělidlo, je však nutné používat ji pouze v malém množství. Ve větších dávkách může obrušovat zubní sklovinu a mít tak negativní vliv na zdraví zubů.

Další potraviny podporující domácí bělení zubů

Vedle uvedeného receptu je možné dosáhnout a udržovat bílé zuby také konzumací některých dalších potravin, jež v tomto směru obsahují vhodné látky. Jedná se zejména o:

  • aktivní uhlí – jež výrazně omezuje tvorbu plaku
  • jedlou sodu – může být v malém množství aplikována denně (větší množství může opět napadat zubní sklovinu)
  • kokosový olej – redukuje plak a působí antibakteriálně

Udržení bílého úsměvu

Pro udržení zdravého a krásného chrupu by měla být dodržována standardní rutina ústní hygieny zahrnující pravidelné čistění zubů (dvakrát denně), používání dentální nitě, mezizubních kartáčků a ústní vody. Důležitá je také pravidelná návštěva zubního lékaře. Pro kontinuální bělost zubů je optimální vyhýbat se potravinám zabarvujícím zuby (káva, černý čaj apod.) a dále eliminovat nevhodné stravovací návyky (nadměrná konzumace cukru či alkoholu). Kouření je v tomto ohledu také kontraproduktivní.