Asi každý v tomto počasí nepohrdne horkou sprchou, ale spoustu z vás dělá obrovské chyby! -
Menu

Asi každý v tomto počasí nepohrdne horkou sprchou, ale spoustu z vás dělá obrovské chyby!

Je zima, venku ošklivo a ten kdo tráví hodně času venku je rád, když přijde po dlouhém dni domů a dá si horkou sprchu, aby se zahřál. Ale asi vám nikdy nedošlo, kolik chyb během sprchování děláte. Pojďme se tedy spolu na tyto chyby podívat, abyste se jich mohli příště vyvarovat.

1. Až moc dlouhá sprcha

Možná si myslíte, že čím delší sprcha, tím větší přínost to pro vaše tělo bude mít, ale opak je pravdou. Je dokonce dokázáno vědci, že to může mít nepříznivé účinky pro váš organismus. Faktem je, že horká voda opravdu hodně vysušuje kůži, tudíž byste měli několik minut z vašeho času tráveného ve sprše nebo ve vaně stáhnout.
Maximální délka horké sprchy je 10 minut.

2. Šampóny, balzámy …

Každý, kdo dodržuje hygienu určitěp používá spoustu komerčních přípravků na mytí těla. Tělová mléka, balzámy a šampóny jsou v podstatě chemikáliemi, které naše tělo zrovna ne moc dobře snáší. Spoustu lidí to hodně s těmito přípravky přehání a pro tělo to není moc dobré. Proto stačí trocha a s těmito prostředky to nepřehánět. Hygiena je sice důležitá, ale nemusíme to přeci přehánět.

3. Žínky na mytí těla

dconheels.com

Veškeré pomůcky na mytí těla, jako jsou hobičky nebo žínky na čistění těla jsou sice pomocníkem, umí vytvořit dobře pěnu a vydrhnout kůži. Ale uvědomili jste si, že pokud takové houbičky používáte delší dobu, že veškerá špína se v nich ukládá a při každém dalším mytí se tělu spíše přihoršujete, než abyste mu pomohli? Proto když už tyto houbičky používáte, dostatečně tělo opláchněte nebo používejte na mytí pouze vaše ruce, které dokonale stačí.

4. Vysoušení

Možná se budete divit, ale právě tento proces může zavinit jakési vyrážky na vaší pokožce těla. Proč tomu tak je? Protože je tělo suché a to vede k podrážděná kůže, proto se vám tady později někde na těle může objevit vyrážka.

5. Horká voda

Je sice pravda, že horká voda ve vaně, vířivce nebo ve sprše je dokonalým relaxem a že dokonce spoustu wellnesů to nabízí a láká na to své zákazníky, ale měli bychom se zamyslet nad tím, zda  je to opravdu našemu tělu prospěsné. Vysoušíte si tím kůži a potom je možnost, že budete mít problém s kožním onemocněním.

ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk

Nainstalovali kameru, aby věděli, kdo každé ráno pouští koně – záběrům nebudete moci uvěřit. To nečekali ani oni samotní!

ZAJÍMAVOSTI
Občas nám přijde, že se v našem životě stane až neuvěřitelná věc a záhada, kterou neumíme nijak logicky vysvětlit. O to…

Pes – nejlepší přítel člověka. Budete překvapeni, jak blízko k sobě mohou mít pes a malé dítě. Takové pouto je až neuvěřitelné!

ZAJÍMAVOSTI
Dítě a pes jsou tématem, které se stalo inspirací nejen pro mnoho článků, ale i fotografických soutěží. Můžeme si tak…

Vypořádejte se s noční můrou všech rodičů – s dětskou hysterií! Tato matka objevila recept na každé dítě

ZAJÍMAVOSTI
Dětská hysterie je něco, co obtěžuje nejen samotné rodiče, ale také celé okolí. Vzpomeňte si sami, kolikrát jste byli svědkem…

Po smrti své manželky tento muž zasadil 6000 dubů. Při pohledu ze shora pochopíte proč a neudržíte slzy

ZAJÍMAVOSTI
Láska! Pouto mezi dvěma lidmi, kteří se milují. V dnešní době už opravdových vztahů méně a méně, ale tento vztah…

Jablečný ocet aneb pomocník do Vašeho života.

ZAJÍMAVOSTI
  Věděli jste, že něco ve vaší spíži se používá jako léčící elixír již od roku 400 před naším letopočtem?…

Na pokožce jsem měla červené tečky, které tam předtím nebyly. Lékař mi vysvětlil, o co jde a jak tento problém vyřešit!

ZAJÍMAVOSTI
Své tělo, v tomto případě pokožku těla, bychom měli sledovat pravidelně. Pokud máte znaménko, které se změnilo, případně jste si…

Také máte občas pocit, že si nejste jisti, co je pravda a co ne? Pak se podívejte na těchto několik zvláštních a záhadných mýtů, o nichž se prokázalo, že jsou pravdivé!

ZAJÍMAVOSTI
Mnohé záhadné mýty a neuvěřitelné teorie, které se vynořují v tomto světě, je těžké přijmout jako pravdivé. Ale čas od…

Záhadné video na internetu. Proč jej nesmíme vidět?

ZAJÍMAVOSTI
Na internetu se šíří jako lavina záhadné video, které nadnárodní korporace chtějí nechat smazat jednou provždy. Mezitím si jej sdílí…

Jedla okurku každý den a po čase si všimla pozitivních až zázračných změn na svém těle!

Nezařazené
Okurka je zelenina z rodiny melounů, která zahrnuje také melouny, dýně a cukety. Má válcovitý tvar a roste do délky…

Používáte vůbec tato klávesová tlačítka, s jejichž pomocí si usnadníte práci na PC? Je to tak jednoduché!

ZAJÍMAVOSTI
Existují velmi šikovná klávesová tlačítka, s jejichž pomocí si můžete výrazně usnadnit práci s počítačem. Pakliže u svého PC denně…