Josef Humeš
29 ledna, 2018

Je zima, venku ošklivo a ten kdo tráví hodně času venku je rád, když přijde po dlouhém dni domů a dá si horkou sprchu, aby se zahřál. Ale asi vám nikdy nedošlo, kolik chyb během sprchování děláte. Pojďme se tedy spolu na tyto chyby podívat, abyste se jich mohli příště vyvarovat.

1. Až moc dlouhá sprcha

Možná si myslíte, že čím delší sprcha, tím větší přínost to pro vaše tělo bude mít, ale opak je pravdou. Je dokonce dokázáno vědci, že to může mít nepříznivé účinky pro váš organismus. Faktem je, že horká voda opravdu hodně vysušuje kůži, tudíž byste měli několik minut z vašeho času tráveného ve sprše nebo ve vaně stáhnout.
Maximální délka horké sprchy je 10 minut.[hana-code-insert name='google' /]

2. Šampóny, balzámy ...

Každý, kdo dodržuje hygienu určitěp používá spoustu komerčních přípravků na mytí těla. Tělová mléka, balzámy a šampóny jsou v podstatě chemikáliemi, které naše tělo zrovna ne moc dobře snáší. Spoustu lidí to hodně s těmito přípravky přehání a pro tělo to není moc dobré. Proto stačí trocha a s těmito prostředky to nepřehánět. Hygiena je sice důležitá, ale nemusíme to přeci přehánět.

3. Žínky na mytí těla

dconheels.com

Veškeré pomůcky na mytí těla, jako jsou hobičky nebo žínky na čistění těla jsou sice pomocníkem, umí vytvořit dobře pěnu a vydrhnout kůži. Ale uvědomili jste si, že pokud takové houbičky používáte delší dobu, že veškerá špína se v nich ukládá a při každém dalším mytí se tělu spíše přihoršujete, než abyste mu pomohli? Proto když už tyto houbičky používáte, dostatečně tělo opláchněte nebo používejte na mytí pouze vaše ruce, které dokonale stačí.

4. Vysoušení

Možná se budete divit, ale právě tento proces může zavinit jakési vyrážky na vaší pokožce těla. Proč tomu tak je? Protože je tělo suché a to vede k podrážděná kůže, proto se vám tady později někde na těle může objevit vyrážka.

5. Horká voda

Je sice pravda, že horká voda ve vaně, vířivce nebo ve sprše je dokonalým relaxem a že dokonce spoustu wellnesů to nabízí a láká na to své zákazníky, ale měli bychom se zamyslet nad tím, zda  je to opravdu našemu tělu prospěsné. Vysoušíte si tím kůži a potom je možnost, že budete mít problém s kožním onemocněním.

Sdílejte článek