Menu

Ateroskleróza jako strašák současné doby. Jak zajistit průchodnost cév?

Žijeme v domě, která je velmi rychlá a také velmi nebezpečná. To jasně potvrzují různé civilizační choroby a zdravotní problémy, které jsou u mnohých lidí doslova na denním pořádku. Mezi jedno z rizik dnešních dnů patří i takzvaná ateroskleróza. Jde o nemoc, která se týká lidských cév a nutno říci, že ji nelze brát na lehkou váhu.

Co je to ateroskleróza?

Začít je třeba charakteristikou této nemoci, jelikož už ta ukazuje, že jde problém, který není dobré brát na lehkou váhu. Nemoc ateroskleróza je v podstatě zdravotní komplikace charakteristická tím, že zde dochází k ucpávání lidských cév. Na stěnách cév se objevuje stále více různých nánosů, a tím má krev stále méně prostoru proto, aby proudila. To, co se v cévách nejvíce usazuje, je cholesterol, tedy v podstatě tuk.

Co všechno může ateroskleróza způsobovat?

Je mnoho věcí, které může ateroskleróza způsobit. Když se podíváme na několik hlavních, může se jednat třeba o infarkt myokardu, může se jednat o mrtvici, stejně jako nezapomínejme také na vysoký tlak, ale i mnoho dalších zdravotních problémů, které mohou nastat. Pokud je chcete eliminovat, je rada jednoduchá. Snažte se o to, aby vaše cévy byly vždy dokonale čisté. A co vám pomůže? Zapomeňte na chemické léky a zkuste možnosti, které jsou mnohem zajímavější.

Želatina

Ano, skutečně je to ona, která dokáže zajistit, že vaše cévy budou čistší a tedy že budou mít lepší průchodnost. Není to ale jenom tak obyčejná želatina, jelikož je třeba mít na paměti, že je nutné použít odvar z lnu, který zajistí příděl těch správných čistících látek. Nejprve je na místě připravit si opravdu silné lněný odvar, do kterého přidáte plátky klasické želatiny. Danou směs uchováte ve skleničkách v lednici. A jak konzumovat? Jednu lžíci třikrát denně. Za několik týdnů budou vaše cévy mnohem čistější.

Ořechy a olivy

Něco, co velmi dobře znáte. Máme na mysli vlašské ořechy a dále klasické zelené olivy. I jejich kombinace dokáže zajistit, že ateroskleróza bude minulostí a váš cévní systém bude mnohem čistější, než dříve. Jak na to? Je to jednoduché. Stačí mít naloupané vlašské ořechy a dále také zelené olivy. Obojí dejte do mixéru, který zapněte naplno. Měla by vzniknout spojená pasta, která bude i zajímavě chutnat. Můžete ji jíst jak samotnou, tak se hodí třeba i k těstovinám. I zde je vhodné zařadit ji do každodenního jídelníčku.

Citronový sirup

Další rada je opět spojena s něčím, co je snadno a jednoduše dostupné opravdu pro každého. Tentokrát je naším tipem na vyčištění cév citronový sirup. Citron dnes samozřejmě seženete všude a připravit si prostředek, díky kterému může být ateroskleróza skutečně minulostí není nic složitého. Stačí si jenom vzít citron, který bude pomalu svařován do hustější konzistence, do které se následně přidá i trochu cukru. Ten napomůže jak chuti, tak i hustotě. Opět doporučujeme užívat minimálně každý den.

Med se skořicí

Pokud máte raději něco sladšího a také aromatického, tak doporučujeme kombinaci, kterou vám přináší med se skořicí. Jak na přípravu? Je to velmi jednoduché. Stačí jenom smíchat med a skořici a již se můžete pustit do konzumace.

Tato kombinace navíc umožní mnoho různých využití. Naším tipem je třeba cesta spojená s tím, že do výše citronového sirupu přidáte med se skořicí jako zahušťovadlo. Stejně tak vám můžeme doporučit přidat med se skořicí také do čaje. Jednoduše si tak dáte požadovanou denní dávku.

Bylinky

Ty umí nejenom skvěle dochutit jídla nebo různé odvary a čaje, ale jsou unikátní také proto, že dokážou pozitivně ovlivnit i lidské zdraví. A to platí i o chvíli, kdy člověka trápí problémy, kterými je právě ateroskleróza. Pokud nevíte, jak na to, připravte si odvar z bylinek, jako je heřmánek, jako je bříza, ale také řebříček. Tento odvar následně pravidelně pijte. Opět se nemusíte bát přidat med, který byl zmíněný výše.

Začněte se také dobře stravovat a hýbat

Kromě pomocníků, kteří dokážou eliminovat problémy, které může přinést ateroskleróza, je třeba myslet i na několik dalších věcí. Základem by měla být kvalitní strava, kdy je třeba myslet na zařazení luštěnin, na zařazení ryb, ale třeba i ořechů nebo jater. Zároveň doporučujeme vyhnout se všem jídlům, které obsahují mnoho tuku a cholesterolu. Jedná se jak o různé základní suroviny, tak i polotovary.

Dále je vhodné myslet na fyzickou aktivitu. Díky ní se zrychlí metabolismus, a tak dojde k rychlejšímu spalování tukových zásob. Díky tomu tuky mizí nejenom z oblasti pod kůží, ale dochází také k tomu, že tukové zásoby zmizí i z cév. Důležitá je při fyzické aktivitě jak pravidelnost, tak je důležité také to, aby byla dostatečná tepové frekvence lidského těla.

Tisk

Kdo ho nejí, měl by to změnit. Jaká pozitiva přinese této potravina, když ji jíte?

ZDRAVÍ
Každý ho zná a každý jistě ví, na co ho používat. Nutno říci, že je mnoho lidí, kteří proti této…

Komarovskij: „Před rokem jsem svět varoval před spalničkami, ale nevěřili jste. Teď Vás chci varovat před… „

ZDRAVÍ
Různé epidemie nejsou po celém světě absolutně nic výjimečného. Pokud se podaří nějakou vymýtit, dojde k tomu, že se zase může…

Dobrá a rychlá paměť: 4 vědecké způsoby, jak prodloužit mládí mozku

ZDRAVÍ
Jasným faktem poslední doby je to, že pokud mozek pravidelně necvičíte, tak dochází k tomu, že dříve nebo později začnete také…

Zbyla Vám po oslavě vodka? Ze je její praktické využití v domácnosti!

DOMÁCNOST
Vodka je velmi populární nápoj po celém světě a není těžké pochopit, proč. Je velmi neutrální, bez tvrdého zápachu a…

Máte strach z rakoviny tlustého střeva? Čtyři tipy, jak se před chorobou chránit

ZDRAVÍ
Rakovina tlustého střeva je v dnešní době jedním z nejčastějších zhoubných onemocnění a proto je důležité nezanedbat prevenci. Faktory, které stojí…

Nehubnete a spíše přibíráte? Jistě je to tím, že děláte jednu z pěti chyb, na které se podíváme

ZDRAVÍ
Hubnutí na jednu stranu nemusí být zase až tak nic složitého. Na stranu druhou se ale může jednat o postup,…

Držte ruce v doporučených polohách a dočkáte se změny. Je to jedinečné!

ZDRAVÍ
Znáte pojem Mudry? Pokud ne, jedná se o speciální jógu, která se týká rukou, tedy konkrétně se týká prstů. A…

Vaše bolest hlavy rychle zmizí s tímto nápojem a už nikdy nebudete muset užívat léky proti bolesti!

TIPY A TRIKY
Zaneprázdněný život, který má dnes mnoho lidí, vede k řadě nevýhod, které negativně ovlivňují jejich každodenní výkon. To může být…

Co o vás prozradí vaše prdy? Může jít i o závažný zdravotní problém!

ZDRAVÍ
Nadýmání je občas problémem každého z nás a může způsobit leckdy velice trapné situace. Ačkoli se jedná o poměrně běžnou věc,…

11 škodlivých věcí, které děláme každý den, aniž bychom si to uvědomovali!

TIPY A TRIKY
Změna návyků je nejen možná, ale také nezbytná, přinejmenším to říká Veronica Irvin z Oregonské státní univerzity. Některé návyky jsou…