Autistický chlapec z USA si splnil sen. Otevřel si vlastní kavárnu

V Americe je schopno najít si práci jen 19 % lidí se zdravotním postižením, nebo s jinou omezující nemocí. Přitom mnoho takových lidí pracovat skutečně chce a od většiny společností ani nedostane šanci se při práci osvědčit. V takové situaci se ocitl i mladý Američan Michael, který se narodil s autismem, ADHD (hyperaktivitou), a kromě toho se léčí i s bipolární poruchou.

Boj o práci a zásadní rozhodnutí

Michaelova životní cesta je poměrně klikatá. Potýká se s psychiatrickým onemocněním, autismem i hyperaktivitou. V běžném životě jej však tyto nemoci nijak neomezují. Snaží se do společnosti včlenit, jak jen to jde. Na první pohled byste tak vůbec nepoznali, že Michaelovi diagnostikovali tak závažná onemocnění. Muž dospěl do věku, kdy potřeboval, a hlavně chtěl pracovat, a tak se ucházel o řadu pracovních pozic. Vždy ho ale ve společnostech odmítli po shlédnutí lékařského posudku. To mladíka neodradilo a snažil se uspět jinak. Rozhodl se tedy, že bude podnikat a otevřel si restauraci a kavárnu v jednom.

Kavárna a restaurace Red White & Brew

Michael Shelia Coyne je muž činu a svých nemocí se rozhodně nezalekl. Neodradilo ho ani to, že byl několikrát firmami odmítnut při pracovních pohovorech. Díky organizaci Rhode Island Developmental Disabilities Council, která podporuje zdravotně postižené, si mladík mohl otevřít vlastní kavárnu a restauraci s názvem Red White & Brew, kterou je možné najít v Arizoně.

Čtěte také: Jak připravit překvapení pro ženicha? Maria svému Ronnymu připravila to největší překvapení!

A protože na vlastní kůži pocítil, jaké to je, být sociálně znevýhodněný, zaměstnává ve svém podniku pouze lidi zdravotně postižené, či jinak nemocné. Michael tak na internetu i sociálních sítích po celém světě inspiruje podobné lidi, jako je on a potvrzuje jen to, že ani nemoc člověka nemůže zastavit, pokud něco opravdu chce. Je to úžasný příběh odvahy, silné vůle, cílevědomosti, laskavosti, ohleduplnosti, a především vnitřní síly.