Až Vás příště bude bolet hlava, zkuste sáhnout nejprve po kurkumě! Až pocítíte její zázračné účinky, už nikdy ibuprofen nepoužijete!

Mnoho lidí na světě trpí tímto typem zdravotního problému – chronickými bolestmi hlavy. Tento typ zdravotního stavu může být opravdu vážný, zvláště pokud každým dnem trpíte bolestmi hlavy. Pokud jste to zažili, pravděpodobně víte, že opravdu nemůžete dělat nic, nemůžete pracovat, nemůžete spát, nemůžete jíst. A co obvykle děláte? Většinou jdete do místní lékárny a koupíte ibuprofen. To tedy znamená, že jíte ibuuprofen i několikrát denně. Ale co když Vám řekneme, že ibuprofen a další prášky proti bolesti mohou být škodlivé pro Vaše zdraví?

[hana-code-insert name=’google‘ /]No, skutečný problém je, že mnoho lidí, studentů, rodičů, dětí – každý používá ibuprofen a  mnohé další prášky proti bolesti. Někteří lidé je pojídají jako bonbóny. Všichni si myslí, že je to správná věc. Ale poslechněte si toto – podle nejnovějších studií lékaři zjistili, že ibuprofen a další prášky proti bolesti zabíjejí Vaše zdraví a že existují mnohem lepší přírodní alternativy, jak bojovat proti bolesti a zanětům.

Další studie také zjistila, že ibuprofen může být toxický pro lidské srdce jako Vioxx – zakázané protizánětlivé léky, které způsobily tisíce úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Co když Vám řekneme, že existují nějaké přirozené alternativy a že mohou lépe potlačit bolest a mít i lepší zdravotní přínosy než léky na předpis? Existují totiž přírodní léky, jako je např. kurkuma. Kurkuma je dokonalým nástrojem proti všem zánětům a bolestem.

Čtěte také: Kokosový olej je v dnešní době velice známý. Víte však, jak ho správně aplikovat, abyste zabránili šedinám a vypadávání vlasů? Nuž to se hodí vědět!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Lidé používají toto úžasný koření v boji proti bolesti již po staletí. U tohoto pozoruhodného koření bylo prokázáno, že má mnoho přínosů pro zdraví, aniž by mělo vážné vedlejší účinky. Nejaktivnější složka v kurkumě je polyfenol, který má více než 600 přínosů pro zdraví. Studie, publikovaná v časopise Alternative and Complementary Medicine, ukázala, že kurkuma je silná a účinnější alternativa k ibuprofenu, pokud jde o léčbu osteoartrózy. V této studii bylo více než 110 účastníků s kolenní osteoartritidou. V randomizovaném výběru byly některým podány 800 mg ibuprofenu, zatímco další účastníci dostali 2000 mg kurkumy denně po dobu 6 týdnů. Jejich úroveň bolesti byla měřena, zatímco účastníci chodili, šplhali a vykonávali další základní funkce.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Lékařští odborníci změřili zlepšení obou skupin a po 6 týdnech zjistili, že prášek z kurkumy vykazoval mírně lepší výkon. Účastníci, kteří konzumovali kurkumu, uvedli, že mají vyšší úroveň spokojenosti než skupina užívající ibuprofen. Začněte používat kurkumu ještě dnes – je to efektivní, bezpečné, přirozené, snadno dostupné, levné a časově testované řešení.

Příště, až budete mít hrozné bolesti hlavy, nesahejte po ibuprofenu. Stačí si udělat lahodný čaj z kurkumy. Můžete se spolehnotu, že odstraní bolesti hlavy rychle a bez vedlejších účinků.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!