David Hampl
22 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na Vánoce připravit? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječnou roládu. Nejen, že si ji oblíbíte vy, ale zároveň tím potěšíte všechny své blízké a návštěvy. Recept je to snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Je samozřejmostí, že na přípravu bude potřeba nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celé hodiny. S hravostí to zvládnete i večer po práci. Pokud si ho budete chtít připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 6 vajec, 6 lžic cukru, 6 lžic mouky, 1 balení prášku do pečiva, marmeládu (domácí marmeláda s meruňkovou příchutí) a moučkový cukr.

Vezměte si děti na pomoc

Budete-li mít vše připravené, stačí se pustit do práce. Za chvíli se tak budete moci těšit z perfektního moučníku, který rozveselí nejen vánoční tabuli. Budete si ho moci vychutnat po celý rok. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete pomocník, za chvíli bude hotov. Jen si dejte pozor, aby nezmizel dříve, než ho naservírujete na talíř. Ano, tak moc je dobrý.

Hotovo za 15 minut

Vajíčko rozšlehejte s cukrem tak, aby se vytvořila tvrdá pěna. Poté přidejte vaječné žloutky a vyšlehejte hmotu. K této hmotě přidejte mouku smíchanou s práškem na pečení a znovu pořádně rozšlehejte. Hotovou směs nalijte do plechu potaženého papírem na pečení a pečte v předehřáté troubě při 180 °C po dobu 15 minut. Po upečení těsta ho položte na kuchyňský hadřík a pokryjte ho rovnoměrně marmeládou. Poté hadřík srolujte, dokud nevytvoříte krásnou roládu. Roládu nechte vychladnout a poté hadřík opatrně odstraňte. Posypte moučkovým cukrem a podávejte. Pokud se vám roláda povede, podělte se o recept s dalšími, ať je na světě více radosti.

Sdílejte článek