Babička jí poradila, aby nasypala mouku do dřezu: Získání úžasného účinku trvalo jen několik minut – efektivní čištění jak ho neznáte

Většina babiček už od nepaměti nepostrádá smysl pro praktičnost a jejich dobré rady do života si nese kdejaká šikovná hospodyňka. Tyto rady se pak snaží předávat často dál, dalším mladším generacím ženského pokolení v rodině. Tato vychytávka je ale však neuvěřitelná. Nikdo by nevěřil, co dokáže obyčejná mouka za zázraky, když se ji rozhodnete použít nejen k obvyklému pečení, ale i k čistění dřezu.

Lety prověřené způsoby úklidu

Každá žena určitě zná i kdyby jen jednu typickou „babskou radu“, která usnadňuje alespoň trochu život. Ať se týká léčení pomocí bylinek, nebo úklidu. Babičky zkrátka znaly způsoby, jak si v životě poradit a také uklízet bez agresivních chemických prostředků. Snažily se své zkušenosti předávat v rodinách, a tak tu pro vás máme jeden zajímavý tip od vnučky jedné takové praktické babičky. Jak postupovat při čištění dřezu pomocí mouky?

  • Nejprve dřez osušte a očistěte jej od veškerých zbytků potravin, vyprázdněte sítko
  • Nasypte na plochu dřezu zhruba 4 polévkové lžíce mouky
  • Nyní si vezměte bavlněný hadřík a jemně, krouživými pohyby vyčistěte celý dřez
  • Nechte působit minutu a setřete mouku mokrým savým hadříkem

Výsledek je vskutku velmi překvapivý, ani chemickými prostředky byste jej nedocílili v takové úrovni, jako s moukou. Od toho okamžiku už nebude chtít čistit dřez ničím jiným.

Čtěte také: Zvládnete tento rychlý test z matematiky?

Pozor na mouku v odpadním potrubí!

Mouku, kterou jste dřez čistili, nikdy nesmývejte do odpadu. Mohli byste tím způsobit jeho ucpání a přidělali si tak mnohem víc práce, než byste chtěli. Proto postupujte opravdu opatrně a výsledek pak bude stát určitě za to! Budete mile překvapeni, jak se váš dřez krásně leskne, bude vypadat téměř jako nový! A vaše babička by měla dozajista radost, že místo chemikálií jste použili přírodní prostředek. Babské rady jsou jednoznačně ničím nepřekonatelné.