Zapomněli jste na živočišné uhlí? Podívejte se na tento seznam k čemu je dobré.

Míváte občas žaludeční potíže, průjem nebo zácpu? Trápí vás to natolik, že kolikrát musíte užít i nějaký ten farmaceutický lék na uvolnění? Mezi takové léky, resp. záchranáře, patří i známé aktivní (živočišné) uhlí. Tyto černé tabletky už zachránili spoustu lidí od nepříjemných okamžiků a pomohli mnoha lidem, zachovat si důstojnost. Aktivní uhlí by tak nemělo chybět v žádné domácí lékárničce. Pokud často cestujete, pak by mělo být aktivní uhlí samozřejmou výbavou vaší cestovní lékárničky. Jsou lidé, kteří se bez něj nikam nehnou, nicméně možná spousta z vás netuší, že aktivní uhlí řeší celou řadu dalších problémů, než je pouhý průjem. Dnes si ukážeme, co všechno lze s touto věcičkou dokázat.

Pryč s nadýmáním a cholesterolem

Trpíte častým nadýmáním a hledáte účinný způsob, jak se tohoto problému zbavit? Zajděte si do lékárny pro obyčejné aktivní uhlí a začněte ho užívat. Studie potvrzují, že užíváním aktivního uhlí před jídlem výrazně snižuje plynatost a nadýmání.

Aktivní uhlí je také skvělé na snížení hladiny cholesterolu ve vaší krvi. Vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko srdečních onemocnění a selhání, které jsou pro život nebezpečné. Studie ukázala, že užíváním 8 g uhlí denně po dobu jednoho měsíce, se hladina cholesterolu výrazně snížila.

Čtěte také: Meduňka lékařská jako skuteční zázrak přírodní medicíny. Seznamte se s touto bylinou i s tím, na co všechno je vhodným lékem. Budete překvapeni, s čím vším vám pomůže

Zdravé ledviny

Zdravé ledviny jsou potřebné ke každému životu, neboť každý den přefiltrují až 140 litrů krve. Jsou nutné pro přírodní čištění organismu, a proto je potřeba o ně pečovat. Každý den jsou zatěžovány hromadou látek, nicméně budete-li pravidelně užívat aktivní uhlí, podpoříte jejich činnost a zdraví.

Velmi často se stává, že se lidé otráví jídlem. Některá jídla obsahují spousty jedů, zejména ta nezdravá. Člověk se pak cítí špatně, bolí ho břicho a chce se mu zvracet. V případě prvních příznaků takové nevolnosti se doporučuje užít aktivní uhlí.

Jemná kůže a nádherné vlasy

Toužíte po krásně hladké, jemné a hebké kůži jako ze sametu? Nemusíte kupovat drahé krémy, ale stačí když budete užívat pravidelně aktivní uhlí, které vytáhne všechny nečistoty.

Chcete mít krásné a luxusně vypadající vlasy bez nečistot a mastnoty? Chcete podpořit jejich růst a přirozený objem? Aktivní uhlí pomáhá čistit vlasové folikuly a pečuje dokonale o vaše vlasy. Je to zcela přírodní a ekologicky čistý prostředek v péči o vlasy.

Dokonale svěží dech

Za nádherný americký úsměv nemusíte utrácet velké peníze za bělení. Stačí když rozdrtíte aktivní uhlí, posypete s ním zubní kartáček a alespoň 3krát týdně si tak vyčistíte zuby. Stejně tak vás dech bude dokonalý a zbavíte se tak nepříjemného zápachu.

Prevence proti kocovině

Aktivní uhlí je také skvělou prevencí proti předčasnému stárnutí nebo nepříjemné kocovině po vydařeném večírku. Nejlepší schopností ovšem je očista trávicí soustavy, díky čemuž se budete cítit naprosto skvěle. Vyzkoušejte aktivní uhlí ještě dnes.