David Hampl
18 prosince, 2019

Také už nevíte, co všechno máte na Vánoce připravovat? Pokud chcete potěšit svou rodinu a přátele něčím originálním a zároveň výborně opravdu chutným, doporučujeme vám vyzkoušet náš dnešní recept na báječný vánoční chléb. Nejen, že si na něm všichni pochutnají, ale navíc k němu nebudete potřebovat ani nůž. Recept na revoluční chléb je snadný, takže ho zvládne naprosto každý.

Budete potřebovat

Nemusíme vám vysvětlovat, že příprava vám zabere nějaký čas, ale nemusíte se bát, že byste v kuchyni kvůli tomu strávili celý den. Pokud si budete chtít tento chleba připravit, bude potřeba, abyste měli k dispozici následující ingredience: 80 dkg mouky (+ na nějakou mouku na pracovní desku), 1 lžičku sušeného droždí, 2 lžíce soli a 2 špetky cukru. Vidíte, že jsou potřeba jen 4 ingredience, které máte jistě všichni doma.

Bez nože bezpečně

Budete-li mít vše nachystáno, pusťte se do práce. Za chvíli se budete moci těšit z chleba, který svět neviděl. Postup je opravdu jednoduchý, a když si na pomoc přizvete děti, bude vám trvat jen chvíli. Zde se nemusíte bát, že by se řízli, protože na přípravu ani následné krájení, není potřeba žádného nože. Jen si dejte pozor, aby vám nemizely ingredience za zády. S takovou by vám příprava zabrala o něco déle, protože by vám suroviny jednoduše chyběly.

Snadná příprava

Mouku smíchejte s droždím v prášku, solí a cukrem ve velké míse a rychle promíchejte s 6,4 dl vody. Není třeba těsto hníst. Zakryjte ho na dobu 18 až 20 hodin při pokojové teplotě. Předehřejte si troubu na 240 stupňů. Těsto dejte celé do formy, kterou si vysypte moukou. Opatrně vložte těsto do trouby a pečte ho 40 až 50 minut. Nakonec jej nechte vychladnout na grilu. Poté už můžete ulamovat a vychutnávat si tento zázrak. Podělte se s přáteli o tento recept a udělejte jim skvělým chlebem radost. Uvidíte, že si ho zamilují stejně, jako vy.

Sdílejte článek