Babička žije v lesích sama a rodinu neviděla několik let!

Srbsko je známé drsným klima, nedostatkem práce a špatnými podmínkami pro moderní život. Starší žena se rozhodla, že zůstane žít ve své rodné vesnici. Žádné z jejích dětí ale v tomto prostředí nezůstalo a rozhodli se odejít pro lepší život do větších měst. Není se čemu divit, protože pro děti to nebylo dobré místo a neměli zde žádnou budoucnost. Příběh této ženy je velmi dojemný.

Žena žije opuštěná v lese

Babička Nada je jednou z mála obyvatel srbského venkova, která své blízké neviděla již tři roky. Dříve tam žili lidé, ale nyní žije opuštěná v lese. Všichni odešli za lepším životem, ale ona tam zůstala. V této lokalitě není žádná práce, takže tam nikdo z mladších generací nezůstal. Neměli k tomu žádný důvod.

Všechno je zde velmi těžké. V okolí nejsou žádní lidé, žádné obchody a ona se nemůžete s nikým scházet. Její děti pracují v Bělehradě. Doprava je velmi špatná, všichni pracují na ranní směnu a mají vlastní rodiny. Babička Nada se slzami v očích přiznala, že své děti neviděla již dva až tři roky. Navíc nemá doma žádnou podporu, protože ani v sousedství nikdo nežije.

Čtěte také: Madonna odložila turné kvůli vážným zdravotním problémům

Děti vůbec nevidí a skončila odříznutá od světa

Nada je úplně odříznutá od světa. Se svými dětmi si pouze telefonuje a netuší, jak její děti žijí. Zimy jsou v Srbsku velmi kruté a v těchto zapomenutých končinách je to ještě horší. Starší lidé na venkově jsou velmi znevýhodněni. Nemají žádnou pomoc ani podporu. Musí si poradit sami, i když jsou venku velmi nízké teploty a do obchodu nebo jiné civilizace mají velmi daleko.

Zatímco někteří lidé vidí na samotě a v zimě krásu, jiní zůstávají, protože nemají na výběr. Jak se říká „mladí odcházejí a staří lidé umírají“. Tímto způsobem to chodí ve většině vesnic, a to nejen v Srbsku. Jak byste se zachovali vy na místě této ženy? Odešli byste ze svého rodného domova nebo byste dále žili ve velmi špatných a náročných podmínkách?

Zdroj: novi.ba