BABSKÁ RADA: Zbavte se zarostlého nehtu snadno, doma a bez pomoci lékaře! -
Menu

BABSKÁ RADA: Zbavte se zarostlého nehtu snadno, doma a bez pomoci lékaře!

Trápí vás zarostlé nehty na nohách? Každý, kdo to někdy zažil nebo to dokonce zažívá, tak ví, že se jedná o opravdu nepříjemnou záležitost, se kterou je potřeba se vypořádat nebo dokáže natropit spoustu starostí. Zarostlý nehet není sranda a pokud to včas nebudete řešit, nezbude vám nic jiného než navštívit lékaře a podstoupit bolestivou proceduru. My dnes pro vás máme něco jednoduššího. Pomocí snadného receptu si dokážete zarostlý nehet odstranit sami doma, a to bez bolesti. Lékaře už tak nebudete potřebovat.

Nepříjemná záležitost

Každý, kdo někdy zažil zarostlý nehet, ví, že je to bolestivá a velmi nepříjemná věc, která dokáže pěkně potrápit. V žádném případě by se neměl zarostlý nehet přecházet, ono to vlastně ani nejde, protože bolest je tak silná, že to stejně člověk vyřešit musí. Proč ale chodit k lékaři a podstupovat náročné operace, když to lze vyřešit snadno v pohodlí domova.

Bezbolestná domácí metoda

S touto metodou se vám to jistě podaří a buďte si jistí, že přitom neucítíte téměř žádnou bolest. V některých případech zarostlého nehtu může být zapotřebí chirurgický zákrok, ale tento domácí recept všechno mění.  Mezi důvody vzniku zarostlého nehtu lze zařadit například genetické faktory, ale také životní prostředí (příliš těsné boty, špatně ostříhané nehty atd.)

Způsoby odstranění potíží

Zvláčňováním pokožky docílíte lepší možnosti práce s nohama. Namočte nohy do síranu hořečnatého nebo mýdlové vody a vaše nohy pěkně změknou. Pak se s nimi bude dát domluvit mnohem lépe.

Můžete také použít vatový tampón. Vezměte si kousek vaty a složte je do ruličky, kterou pak zatlačte na bolestivé místo. Pokud vám to způsobí spíše více bolesti, rozhodně lékaře navštivte. Pokud vás to ovšem bolet nebude, během chvíle pocítíte velkou úlevu.

Následující látky jsou vhodné pro úlevu od bolesti ze zarostlých nehtů. Patří mezi ně jablečný ocet, eukalyptus nebo citrón. Plátek citronu položte na nehet a zabalte ho obvazem na několik hodin. Uleví se vám a zbavíte se případné infekce. Vyhněte se těsným botám a v případě, že budou problémy přetrvávat, navštivte přeci jen lékaře.

Tisk
Nezařazené

Všichni byli přesvědčeni, že je těhotná. Místo dítěte našli v…

Těhotenství je nádherné období v lidském životě, protože je to příprava na nový život. Téměř každá žena touží po vlastním dítěti,…
Nezařazené

Zavařované zelí doma zvládne každý pomocí tohoto geniálního hodspodkého receptu

Máte rádi zelí a velmi často si na něm pochutnáváte? Zkoušeli jste si ho někdy doma sami naložit a zavařit…
Nezařazené

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Občas zahlédneme něco, co bychom rozhodně v danou chvíli a na daném místě nečekali. Celý den se nám najednou změní nenadálým…
Nezařazené

Pár rekonstruoval starý dům, když narazili na něco zvláštního ve…

Rekonstrukce našich obydlí je někdy opravdu nevyhnutelná. Chceme-li žít v bezpečném a hezkém prostředí, nezbývá nám než náš současný příbytek pořádně…
Nezařazené

Žena zemřela sama v nemocnici. Po 14 sekundách se stalo…

Smrti se mnoho lidí bojí, ale přitom není vůbec důvod. Některé duchovní směry tvrdí, že smrt je jen bránou do…
Nezařazené

Matka nechala malé dítě samotné na gauči s jejich psem.…

Pejsek rasy Beagle patří mezi oblíbené psy po celém světě. Tato roztomilá rasa dokázala okouzlit miliony lidí. Lidi ovšem dokáže…