Báječné! Stačí 10 sekund denně a Vás obličej bude opět vypadat skvěle. Bez operací, bez drahých krémů a návštěv kosmetických salonů. Stačí pouze každý den opakovat těchto několik jednoduchých cviků! -
Menu

Báječné! Stačí 10 sekund denně a Vás obličej bude opět vypadat skvěle. Bez operací, bez drahých krémů a návštěv kosmetických salonů. Stačí pouze každý den opakovat těchto několik jednoduchých cviků!

Všichni známe ty dlouhé hodiny pocení v posilovně. Posilujeme lýtka, zadek, stehna a prsní svaly, aby vypadaly k světu. Jeden z hlavních náporů mají posilovny a fitness centra právě před sezónou. Každý se chce ukázat na pláži, u bazénu nebo jen tak na zahradě v té nejlepší forma. Při posilování svalů mnozí z nás ovšem zapomínají posílit jednu z nejdůležitějších částí těla, obličej. Efekt sebedokonalejšího těla je zbytečný, když obličej vypadá jako uschlá švestka. Podívejte se, jak jednoduše se dají procvičit svaly v obličeji bez nějakých drahých a bolestivých investic.

Výhody cvičení

Cvičení pochází s Asie, kde obyvatelé už dlouhá léta vědí, jak si zachovat mladý a svěží vzhled. Podle autora, Mamada Yoshiko, stačí 10 sekund denně před zrcadlem provádět jednoduchá cvičení a Váš obličej bude vypadat mnohem lépe. Tvůrce cvičení je japonský guru a autor mnoha technik, které pomáhají bojovat se změnami souvisejícími s přibývajícím věkem. Výhodou těchto cvičení je, že zaberou jen krátký čas a obejdou se bez operací a drahých injekcí. Potřebujeme k tomu jen zrcadlo, několik minut denně a touhu být krásní. Pravidelné cvičení pomáhá:

  • zabránit vzniku vrásek
  • zvýrazňuje kontury obličeje
  • odstraňuje tzv. druhou bradu

Výsledky cvičení jsou svou jednoduchostí a efektivností až zarážející. Sám autor toto cvičení provádí a díky tomu ve věku 45 let vypadá v obličeji téměř jako žena.

Jóga a dech

Cvičení, které se nazývá Zvedání spánků, zahrnuje procvičování spousty obličejových svalů. Především se jedná o temporální sval, který ovlivňuje hlavně kontury v horní části obličeje. V rámci cvičení jde především o praktikování jógy a dechových cvičení, které mají celkově na organismus velmi pozitivní vliv. Samotné cvičení sestává ze 4 následujících kroků.

Jednotlivé kroky cvičení

Prvním krokem je: postavte se před zrcadlo a položte pravou ruku na levou stranu spánku, tak aby prsty obepínaly vnější roh oka a vnější okraj obočí. Lehce zatlačte a pomalu vytáhněte kůži nahoru. Pozor na to, aby se hlava nenakláněla do stran nebo dopředu. Druhým krok je následující: Zůstaňte v pozici kroku 1 a začněte pomalu naklánět hlavu doprava. Krk natahovat velmi opatrně a ramena udržet na místě.

Třetím krokem je zůstat v předcházející pozici a pomalu začít tahat jazyk ve směru náklonu hlavy. Přitom v klidu vydechujte ústy za vydávání zvuku „ha“. Vdechuje se nosem. V této pozici proveďte 4-5 nádechů a výdechů, zatímco nadále vytahujete jazyk. Posledním krokem je vrátit jazyk do úst, uvolnit svaly a pomalu se hlavou vrátit do výchozí polohy. Stejný postup cvičení následně proveďte pro druhou stranu.

Budete-li toto cvičení praktikovat každý den, výsledek na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Vrásky se vyhladí a Vaše kůže bude krásně napnutá.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim…

Každá žena, která má ráda sebe sama, se snaží vypadat skvěle v každém případě. Stará se o vlasy, čistí svoji pleť…
Krátké účesy - ženy
KRÁSA A MÓDA

Krátké účesy: Jaký sluší nejvíce mužům, a který ženám?

Dlouhé vlasy už nejsou tak in jako dříve, a muži i ženy je postupně nahrazují krátkými účesy. Ty jsou praktické,…
KRÁSA A MÓDA

Chcete věčné mládí? Zapomeňte na kosmetická studia a vsaďte na…

Náš obličej o nás vypovídá mnohé. Často se říká, že všechno, co se nám v životě přihodí, všechny naše starosti i…
KRÁSA A MÓDA

Nebudete věřit tomu, jak vaší pleti prospěje pleťová maska vyrobená…

Snem každé ženy je udržet si co nejdéle mladistvý vzhled. Některé ženy z tohoto důvodu chodí pravidelně do kosmetických salonů, jiné…
KRÁSA A MÓDA

Je to vůbec možné? Stačí 9 dní a pomocí této…

Následující dieta pochází od ruské odbornice na výživu, Margarity Korolevové. Podle jejich metod a postupů už zhublo spoustu ruských celebrit,…
KRÁSA A MÓDA

Toto tajemství se od plastických chirurgů nedozvíte. Vzalo by jim…

Každá žena touží po věčné kráse, která ani s věkem nemizí. A řadě žen se to i daří uskutečňovat. Možná namítnete,…