David Hampl
11 února, 2020

Už nevíte, co máte stále vymýšlet za dobroty? Vaši blízcí po vás neustále chtějí něco sladkého? Chcete-li je potěšit něčím opravdu výborným, doporučujeme vám vyzkoušet recept na vynikající jahodový koláč, který každého potěší. Už podle samotného názvu vám musí být jasné, že se jedná o opravdovou lahůdku, kterou si všichni zamilují. Recept je snadný, takže ho zvládne naprosto každý v pohodlí domova. Pojďte to vyzkoušet.

Nádherná vůně i chuť

Dobře udělaný domácí koláč je vždy symbolem pohodlí, protože dokáže zaplnit dům nádhernou vůní. Pokud si uděláte tento jahodový koláč i vy, bude se z vašeho domu linout vůně, která všechny přiláká. Jedná se o jeden z nejjednodušších receptů, který rozhodně zvládne každý. Díky své snadné a rychlé přípravě si ho budete moci udělat kdykoliv na něj dostanete chuť a zbude vám pár jahod.

Ingredience a suroviny

Samozřejmě, že budete potřebovat něco na přípravu. Pokud se tedy rozhodnete jahodový koláč připravit, měli byste mít k dispozici následující suroviny a ingredience: pro těsto: 400 g mouky, 100 g Sahara, 20 g vanilkového cukru, 120 g másla, 2 vejce a prášek do pečiva. Na náplň budete potřebovat: 300 g krému, 20 g škrobu, 120 g Sahara a 2 vejce. A v neposlední řadě samozřejmě jahody. Žádné náročné potřeby to nejsou, takže se v klidu a pohodě můžete dát do díla.

Jednoduché a rychlé

Nyní se podívejme na postup přípravy. V první řadě je potřeba vytvořit si těsto. Stačí jen klasicky zpracovat ingredience na těsto a máte hotovo. Těsto dejte na půl hodiny do lednice a následně ho rozprostřete do vámi zvolené koláčové formy. Mezitím si připravte náplň a nakrájejte jahody. Po půl hodině náplň vlijte do formy a nasázejte tam jahody dle libosti. Pak už jen stačí dát koláč vychladit do lednice. Dobrou chuť.

Sdílejte tento recept na jahodový koláč se svými přáteli, ať si jej mohou také vychutnat.

Sdílejte článek