David Hampl
8 února, 2020

Držíte dietu nebo se chystáte shodit přebytečné kilogramy? Potřebujete dietní jídelníček a nevíte, co do něj zařadit? Chcete chutnou a zdravou večeři plnou vitaminů? Pokud ano, doporučujeme vám vyzkoušet recept na vynikající řepový salát. Uvidíte, že si ho zamilujete a budete si ho dělat velmi často. Recept je snadný, takže ho zvládne naprosto každý v pohodlí domova. Pojďte to vyzkoušet.

Elixír zdraví

Červená řepa je báječná zelenina, kterou ovšem mnoho lidí nemusí a je to velká škoda. Řepa je neocenitelný pomocník při léčba mnoha nemocí. Pomáhá s léčbou štítné žlázy, obnovuje střevní mikroflóru, zlepšuje imunitní systém a brání vzniku krevních sraženin. Za druhé tato zelenina nezkazí vaši postavu a její použití s dalšími pokrmy je prostě skvělé. Můžete si z ní připravit předkrm, hlavní chod nebo třeba drink.

Ingredience a suroviny

K přípravě řepového salátu, jehož recept jsme si pro vás dnes připravili, budete potřebovat určité ingredience a suroviny. Měli byste mít k dispozici následující: 5 kusů červené řepy, balsamico, 2 stroužky česneku, půl pomeranče, olivový olej, čerstvé bylinky, sůl a pepř dle chuti. Recept se téměř neliší od přípravy klasických zeleninových salátů, nicméně tento v sobě má velkou sílu, kterou si záhy sami potvrdíte.

Příprava salátu

Nyní se podívejme na postup přípravy krok za krokem. Je to opravdu velmi jednoduché a rychlé. Řepu uvařte, oloupejte a nastrouhejte na jemné nudličky nebo nakrájejte na kostičky, záleží na vás. Přidejte k tomu prolisovaný česnek, bylinky a pořádně zamíchejte. Dále vymačkejte pomerančovou šťávu a smíchejte ji s olivovým olejem a balsamicem. Následně smíchejte obě směsi dohromady, pořádně promíchejte, osolte a opepřete. V podstatě máte hotovo a můžete se dát do jídla.

V přípravě se ovšem meze nekladou, a proto si salát můžete zpestřit čímkoliv, co máte rádi. Například můžete přidat semínka, lehký sýr nebo nějakou svou oblíbenou zálivku. Červená řepa bude ovšem stále to, co dělá tento salát tak výjimečným. Dobrou chuť.

Sdílejte článek