Barvy na vlasy mají na svých obalech unikátní čísla, kterých si většina žen nevšímá. A to je velká chyba! Prohlédněte si obal blíže, zaměřte si na čísla a máte jistotu, že si budete barvit vlasy správně. Co znamenají? -
Menu

Barvy na vlasy mají na svých obalech unikátní čísla, kterých si většina žen nevšímá. A to je velká chyba! Prohlédněte si obal blíže, zaměřte si na čísla a máte jistotu, že si budete barvit vlasy správně. Co znamenají?

Barvit si vlasy je pro celou řadu žen zcela běžné a také zcela přirozené. Některé za tímto účelem navštíví profesionální kadeřnické salony. Jiné naopak zamíří do drogerie, kde si koupí barvy na vlasy, které následně použijí doma. Většina žen, co se takto barví si ale vůbec nevšímá čísel, která jsou na barvách uvedena. A to je velká chyba, která může dokonce zhatit celé jejich úsilí. Výsledek nemusí být takový, jaký očekávají.

Podle čeho se ženy při výběru barvy řídí?

Když bychom se měli podívat na to, čím se ženy při výběru barvy řídí, tak primárně hraje roli značka. Potom se jedná o odstín, který nejčastěji vybírají hlavně podle fotografie, kterou vidí na obalu. Více je v podstatě nezajímá, což se ukazuje jako velká chyba. Součástí obalů jsou totiž také čísla, na které je lepší zaměřit pozornost, jelikož jedině tak bude výsledek očekávatelný. Řada žen nejenom že neví, že zde daná čísla jsou, ale také v podstatě ani neví, k čemu jsou určena.

Na obalu najdete dvojici číslic

Když se podíváte na jakýkoliv obal s barvou na vlasy, tak zde uvidíte hned dvojici číslic. První číslo je před tečkou a druhé je za tečkou. Nutno říci, že každé něco znamená a je třeba vědět a rozluštit, co přesně. Když se s daným označením seznámíte, budete přesně vědět, jaká barva na vlasy je pro vás tou pravou.

Zaměřte se na první číslici

Když se podáváme na číslo, které je uvedeno takzvaně před tečkou, tak podle něho zjistíte to, jakou hloubku bude mít hlavní barva. Samotné vysvětlení je celkem jednoduché, jelikož platí, že čím nižší číslo, tím je barva tmavší. Když na barvě najdete označení 1, tak to odpovídá černé barvě. Rozmezí 2 – 5 odpovídá kaštanovému odstínu, od nejtmavšího, až po nejsvětlejší.

Hodnota 6 je spíše pro tmavý blond, zatímco hodnota 7 už je určená pro světle hnědý odstín. Číslo 8 značí klasický blond a číslo 9 zase odstín velmi světlé hnědé. Další čísla, a to 10 značí velmi světlý blonďatý odstín a pod označeními 11 a 12 už máte možnost najít výhradně jenom zesvětlovače barev.

Podívejte se na druhou číslici

Jedná se o tu, která je umístěna takzvaně za tečkou. Dá se charakterizovat jako určitý nádech vlasů. Znamená tedy možnost doladit odstín i jinak, než podle klasické barvy. Pokud je jako druhé číslo uvedena nula, znamená to přirozený odstín plně odpovídající číslici prvnímu. Dále už je rozdělení celkem jasné, a to takové:

 • 1 – modro-fialová
 • 2 – fialová
 • 3 – zlatá
 • 4 – měděná
 • 5 – mahagonová
 • 6 – červená
 • 7 – kávová

Zaměřte se také na písmena

Nemusí to být nutně jenom čísla, jelikož u barev je možnost najít také písmena. I ta je třeba rozluštit a definovat, aby bylo jasné, jakou barvu očekávat. Jedná se také o doplňkovou barvu, a to samotného druhého odstínu. Pokud se máme podívat na jednotlivé varianty, jsou takové:

 • C – popelavá
 • PL – platinová
 • A – rozjasňující
 • N – přírodní
 • E – béžová
 • M – matná
 • W – hnědá
 • R – červená
 • G – zlatá
 • K – měděná
 • I – intenzivní
 • F – fialová

Na barvách jsou i další čísla, která vám prozradí složení a výsledný efekt

Hlavní číslice a eventuelně i písmena, která označují vzhled barvy, máme zmapovány. Podívejme se ale také na to, že kromě toho můžeme mluvit také o dalším číslech, které označují složení a tedy odolnost barvy. Základem, s označením 0 je spíše málo intenzivní barva, která má krátkodobý efekt. Číslo 1 mluví o standardní barvě, která neobsahuje ani amoniak, ani peroxid. Naproti tomu číslo 2 ukazuje, že peroxid již je součástí, s čímž souvisí i větší výdrž. Nejodolnější jsou barvy s označením 3, které vydrží i dlouhé měsíce. Chemické složení ale není nic výjimečného.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…
TIPY A TRIKY

Do bubnu pračky vložila 2 tablety do myčky nádobí. Když…

Pračku vnímáme jako velmi užitečný spotřebič, který udržuje naše prádlo stále dokola čisté a svěží. Zvlášť pokud máte malé děti,…
TIPY A TRIKY

Nemáte rádi loupání brambor? Poradíme vám jednoduchý trik. Tento muž…

Brambory jsou jednou z hlavních surovin, které v české kuchyni můžeme najít. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů a upravují se na…
TIPY A TRIKY

Trápí vás zašedlé záclony? Přidejte k praní jedlou sodu, ocet…

Zná to většina z nás. Když si koupíme nové záclony, jsou nádherně bílé, a krásně tak prozáří i celý náš byt…
TIPY A TRIKY

Pije každý den tento unikátní nápoj a jeho kila mizí…

Neexistuje člověk, který by byl naprosto spokojený se svou váhou. Vždycky se najde nějaký ten kilogram, který bychom chtěli ještě…