Během léta mě trápila mykóza na nohách. Prsty jsem si potřela tímto zázrakem a výsledky se dostavily již za pár dní!

Kosmetické přípravky určené k odstranění mykózy a nehtových plísní, které dostaneme běžně v drogeriích, jsou sice účinné, ale na pokožku příliš agresivní. Výsledek je takový, že nohy nám „stůňou“ častěji a po invazivních zákrocích nám na nich navíc zůstávají ranky, které se dlouho hojí. Proč tedy nevyzkoušet něco z lékárničky babiček?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Přesně takové recepty se osvědčily a fungovaly celá desetiletí, pokud lidé nezačali vymýšlet a nevyvíjeli stále agresivnější chemické produkty určené pro hezčí pokožku. Podobně, jako u obličejové kosmetiky, i zde je na místě ostražitost. Ani na obličej si přece nedáte cokoli, co Vám ji dříve či později zničí. Proč tedy na nohy?

Léčba plísní

I nehty mají své hranice a pokud je budete příliš pilovat a potom na ně nanášet speciální laky buďte si vědomi toho, že jim můžete ještě více uškodit. Chemie do otevřeného materiálu nepatří, plísně se dají vyhubit i mnohem účinnějším a přitom méně agresivním prostředkem – jablečný ocet se sodou.

Před pár dny se jeden známý vrátil z lázní, kde chytnul nehtovou mykózu pravděpodobně u bazénu. Ta se však rozrůstala tak rychle, že po několika dnech měl nehty celkem zažloutlé a začali se ukazovat dokonce známky vlnění. S pomocí přišla jeho matka, která dodnes uchovává sešit s léčivými metodami ještě po své mámě.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Léčba plísní na nehtech a nohách je známa přesně tak dlouho, jak je známý i jablečný ocet. Navzdory mnohým rokům, dodnes je tato metoda účinná. Ocet zabíjí příznivé prostředí pro plísně a patogeny, soda zase neutralizuje kyseliny, což má za následek, že Vaše nohy nebudou po octu podrážděné. Lékaři dodnes radí používat jablečný ocet jako prevenci lidem, které kdysi trápily nepříjemné mykózy na nehtech, nebo přímo na kůži nohou.

Co budete potřebovat?

  • 1 sklenici jablečného octa
  • 5 lžiček sody
  • 3 litry teplé vody

Vodu nechte sevřít, nalijte ji do lavoru a ještě do horké vody vylijte jablečný ocet. Počkejte, dokud se neochladí na 40-45 stupňů a přisypte jedlou sodu. Pořádně promíchejte, aby se rozpustila a ponořte do lavoru nohy na 15-20 minut. Po koupeli si nohy opláchněte čistou vodou, bez mýdla.

O hodinu později postup opakujte. Nemusíte zadělávat na nový lavor, pouze do vychladlé vody přisypte ještě 5 lžiček sody.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Lázeň opakujte po dobu několika dní, pokud je to možné i vícekrát v průběhu dne. Plísně budou v kyselém prostředí vyhubeny a soda zabrání jejich dalšímu množení a šíření.

Hodně štěstí při hubení!