David Hampl
15 prosince, 2020

Dnešní společnost je zaměřená na výsledek a někdy se zdá, že přes zaslepenost penězi nedokážeme vidět neštěstí druhých. Jeden bezdomovec dokázal, že jsou někdy ti, kteří mají nejméně, obětavější než ti, kteří ke štěstí už nic nepotřebují. Hrdina tohoto příběhu však jistě nečekal, jakou dohru bude jeho obětavost mít a že se tím jeho život otočí o 180 stupňů.

Nalezený šek mohl vyřešit všechny jeho problémy, ale rozhodl se ho vrátit

Události popsané ve zprávách WTNH News8 dokazují, že to nejsou peníze ani životní úspěchy, co z nás dělá lidské bytosti, ale právě čestnost a férovost. Bezdomovec Elmer Alvarez to neměl v životě snadné. Přes veškeré snahy se mu nepodařilo najít práci a skončil na ulici. Od té doby byl vydán na milost a nemilost náhodných kolemjdoucích, kteří mu byli čas od času ochotni pomoci finančním příspěvkem, jídlem nebo oblečením. Jednoho dne však našel na ulici šek na 10 000 dolarů. Mohl s ním zajít do banky a požádat o výběr hotovosti, ale rozhodl se jinak. Vyhledal ženu, které šek patřil, a osobně jí ho vrátil.

Majitelka šeku byla dojatá jeho čestným přístupem

Roberta Hoskie, realitní agentka a majitelka nalezeného šeku nemohla uvěřit tomu, jak se bezdomovec zachoval. Vzpomněla si na svoji minulost, ve které se také na několik měsíců ocitla bez střechy nad hlavou. Nejprve pozvala muže do své kanceláře, aby mu za všechno oficiálně poděkovala, a pak se rozhodla mu pomoci. Protože Elmerovým rodným jazykem je španělština a měl s angličtinou vážné potíže, Roberta se rozhodla zaplatit mu jazykový kurz. A co víc, také ho zapsala na odborné kurzy a domluvila mu pracovní pohovor. To ale pořád není vše. Navíc mu ještě zaplatila na půl roku bydlení, aby se mohl postavit na vlastní nohy. Muž nedokázal skrýt své emoce. Nedoufal, že mu jeden dobrý skutek změní celý život.

Sdílejte článek