Běžná cesta dělníků do práce se změnila v záchranu života. Během své cesty uslyšeli velmi výrazný nářek štěněte. Vydali se ho hledat a v tu chvíli nemohli uvěřit tomu, co vidí. Kdo mu ubližoval a jak přesně?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jestli má váš domácí mazlíček přirozené nepřátele? A to zejména u nás V České republice? Část odpovědnosti za vlastnictví zvířete znamená, že si uvědomujete nebezpečí, kterým může váš pes nebo kočka čelit u volně žijících zvířat.

Nebezpečí v přírodě

Tato nebezpečí se neomezují pouze na oblasti divočiny, ale lze je nalézt na vašem vlastním dvorku. Podívejte se na několik tipů, kdy byste měli vaše miláčky hlídat.

  • Hadi
  • Veverky
  • Pumy
  • Hyeny

To je malý výčet toho, která zvířata mohou ohrozit psa. Nicméně je pravdou, že v naší zemi se vyskytují pouze hadi a veverky. Hadi představují číhající nebezpečí pro vašeho domácího mazlíčka. Útoky těchto plazů se nejčastěji vyskytují, když se pes pohybuje kolem trávy a čichá přes nory. Ačkoli je obtížné zabránit tomu, aby se váš pes setkal s jedovatým hadem, někdy nejsou následky fatální. Pokud je váš mazlíček pokousán hadem, znehybněte ho a ihned přiveďte k veterináři. Zmije obecná už se dávno nevyskytuje pouze v horských oblastech, kde moc lidí není. Jsou spatřeny někdy i ve městech, proto si dejte pozor, kam se váš pejsek zaběhne.

Čtěte také: Zjistěte, jaké kuchyňské triky Vám ulehčí život v domácnosti a jaké mýty Vám život mohou zkomplikovat!

Může psa napadnout dravec?

Je tomu těžké uvěřit, ale asi ano a zejména velmi malá plemena, která vám mohou běhat po trávníku. Dravci, jako jsou jestřábi a sovy útočící na velmi malá domácí zvířata, jsou sice neobvyklé případy, ale určitě existují zprávy o takových incidentech. A nemusí jít jen o malá plemena, může jít i štěňata plemen větších. Tak jako se to stalo dělníkům v jednom státě, když šli pracovat na stavbu. Slyšeli kňourání, ale nemohli najít místo, odkud zvuk vychází. Až po chvíli zjistili, že nad jejich hlavami krouží jestřáb a v drápech má malé štěně. Jestřáb pejska pustil a tak se dělníci vydali toto štěně hledat. Naštěstí bude pejsek v pořádku. Měl jen pár odřenin, jinak útok dravce přežil bez vážnějších zdravotních problémů.