Běžná potravinářská folie má více způsobů využití, než jenom ten klasický -
Menu

Běžná potravinářská folie má více způsobů využití, než jenom ten klasický

Když si kupujete běžnou potravinářskou folii, tak hlavně proto, že do ní budete balit potraviny. Ostatně to je jej hlavní účel. Důvodem jejího použití je to, že dokáže zajistit hlavně větší trvanlivost potravin, stejně jako zamezí okorávání a ponechá jim jejich chuť, stejně jako její aroma. Zapomínat bychom však neměli na to, že potravinářská folie se dá využít i jinak. I když jde na první pohled jenom o velmi tenký a přitom pevný kus igelitu, zaujmu tím, k čemu všemu může posloužit. Podívejte se na možnosti.

Nejenom v kuchyni

Je jasné, že vzhledem k jejímu primárnímu použití j vyrobena z materiálu, které není nijak nežádoucí a může bez problémů přijít do kontaktu s jídlem. Musíme však říci, že to není jenom kuchyně, kde se dá využívat. Také je třeba říci, že celkové všestrannosti nahrává hlavně to, že se jedná o materiál transparentní, lehký a také pevný. Pojďme na výčet možností, kde je třeba říci, že některé opravdu celkem dost překvapí.

Místo pracovních rukavic

Jistě víte, že pokud delší dobu a často celkem úmorně pracujete na zahradě, tak dochází k tomu, že se vám na rukou udělají takzvané mozoly. Ty nejenom bolí, ale postupem času se z nich mohou stát citlivé puchýře. Vše se může dostat až do stavu, když už je kůže odřená až na krev. Pomoci zde mohou nejenom pracovní rukavice, ale může vám pomoci také běžná potravinářská folie. I když se to nezdá, dokáže vaše ruce dobře ochránit. Stačí jí omotat daný pracovní nástroj v podobě sekery, hrábí, lopaty i čehokoliv jiného.

Jako ochrana štětky na malování

Máte v plánu vymalovat svůj byt nebo dům? Pokud je vaše nemovitost velká a vy děláte tuto činnost takzvaně svépomocí, je celkem jasné, že na to budete potřebovat opravdu mnoho času. Na druhou stranu ale platí, že o každém dni nemusíte štětku složitě umývat ředidlem, jelikož stačí použít tu pravou věc v podobě potravinové folie. Stačí, když do ní štětku důkladně zabalíte. Máme na mysli oblast štětin s barvou. Díky tomu se k nim nedostane vzduch a barva tak neuschne. Zároveň máte jistotu, že štětec lze nechat kdekoliv bez rizika toho, že byste dané místo ušpinili. Malování tak bude hračka.

Pomocník na špinavé boty

Jistě to všichni znáte. Někam se chystáte, obujete si boty, vyrazíte ven a potom zjistíte, že jste doma něco zapomněli. A tak se musíte vrátit. Pokud máte jenom nazouvací obuv, vklouznete z ní a můžete do bytu. Co ale u kozaček, kotníkové obuvi, nebo dalších bot, které se musí šněrovat? Můžete jít v nich. Pokud nechcete riskovat skvrny na podlaze, je dobré mít v chodbě připravenou potravinářskou folii. Jednoduše ji použijete na omotání podrážky bot a poté můžete vstoupit do bytu. A je to rychlejší možnost, než šněrovat, vyzouvat se, následně se opět nazouvat a potom si boty opět zavazovat.

Inovace v oblasti stěnového designu

Chcete si vymalovat pokoj, ale nijak vás neláká klasika, která je spojena s bílou barvou? Potom samozřejmě můžete využít variantu, kterou je výzdoba pokoje spojená s vyžitím jiného odstínu. Poklud jednotvárnost není to, co tolik hledáte, je tady ještě jedna možnost. A tou je použití potravinové folie. Právě díky ní je možné vytvořit netradiční a také originální vzory. A jak na to? Natřete zeď barvou, roli folie pomalu tlačte na zeť a poté různými nahodilými pohyby sundávejte. Zajímavé a unikátní.

Maska na obličej

Každá žena chce být dokonalá a krásná. O tom není pochyb. Když se podíváme na cesty, které s tím mohou být spojené, tak se často používají různé krémy a také pleťové masky. Jak zajistit, aby jejich účinek byl lepší, než se očekává? I tady může přijít vhod pomocník v podobě potravinářské folie. Na obličej ale i jiná místa na těle se nanese daná kosmetika. A potom dojde k tomu, že se na tyto místa aplikuje i folie – jenom pozor na to, ať můžete dýchat. Díky tomu se začne vytvářet větší teplo, což bude mít plus hlavně v tom, že bude kosmetika do kůže lépe pronikat.

Odstraňovač celulitidy

U krásy ještě zůstaneme. Pokud je věc, která mnoho žen trápí stále více, tak je to rozhodně celulitida. Existují možnosti, jak se jí zbavit? Rad je dnes více než dost. A pokud mezi ně něco také patří, tak je to rozhodně použití potravinářské folie. Je to velmi jednoduché. stačí daná postižená místa omotávat folií. Díky tomuto jedinečnému zábalu může pomerančová kůže mizet efektivněji.

Doplněk tam, kde se uchovávají potraviny

Je to spíž, je to potravinová skříň, ale mohou to být třeba i různé police, stejně jako se může jednat o ledničku. Všude tam dáváte potraviny. Nechcete dané místo znečistit? V takovém případě použijte doplněk v podobě potravinové folie. Všechny fochy obmotejte a budou stále dokonale čisté.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Nebudete věřit tomu, jak snadno můžete naučit vaše dítě násobilku.…

Matematika patří dlouhodobě mezi nejméně oblíbené předměty. Zároveň je nejen dětmi, ale i jejich rodiči považována za jeden z nejtěžších předmětů.…
TIPY A TRIKY

Umíte připravit obiloviny a luštěniny? Možná budete překvapení, jaký je…

Správně zvolené a uvařené luštěniny a obiloviny jsou základem mnoha pokrmů. Milujeme je jako přílohy i ve formě kaší, zapečené,…
TIPY A TRIKY

Rozkrojte citron, přeneste ho do ložnice a na talířku ho…

Zní to jako skutečně bláznivý nápad, ale buďte si jisti, že jakmile zjistíte všechny klady, budete to dělat každý den.…
TIPY A TRIKY

Budete překvapeni, jak chutný může být likér z bobulí. Nejenom,…

Jednou z věcí, kterou má mnoho lidí na létu rádo, je čerstvé ovoce. Ať už přímo na své zahrádce nebo v obchodech,…
TIPY A TRIKY

Chcete nastartovat svůj metabolismus? Vyzkoušejte jedno velmi známé a populární…

Patříte mezi poměrně velkou skupinu lidí, která začíná svůj den vypitím sklenice vlažné vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou? Pokud ano,…
TIPY A TRIKY

Překvapující síla šeříku na lidské zdraví – uchovejte si jeho…

Každý z nás si jistě pamatuje, jak krásně šeřík voní. Tento keř častokrát vykvétá v období května a jeho sladká vůně láká…