Běžná potravinářská folie má více způsobů využití, než jenom ten klasický -
Menu

Běžná potravinářská folie má více způsobů využití, než jenom ten klasický

Když si kupujete běžnou potravinářskou folii, tak hlavně proto, že do ní budete balit potraviny. Ostatně to je jej hlavní účel. Důvodem jejího použití je to, že dokáže zajistit hlavně větší trvanlivost potravin, stejně jako zamezí okorávání a ponechá jim jejich chuť, stejně jako její aroma. Zapomínat bychom však neměli na to, že potravinářská folie se dá využít i jinak. I když jde na první pohled jenom o velmi tenký a přitom pevný kus igelitu, zaujmu tím, k čemu všemu může posloužit. Podívejte se na možnosti.

Nejenom v kuchyni

Je jasné, že vzhledem k jejímu primárnímu použití j vyrobena z materiálu, které není nijak nežádoucí a může bez problémů přijít do kontaktu s jídlem. Musíme však říci, že to není jenom kuchyně, kde se dá využívat. Také je třeba říci, že celkové všestrannosti nahrává hlavně to, že se jedná o materiál transparentní, lehký a také pevný. Pojďme na výčet možností, kde je třeba říci, že některé opravdu celkem dost překvapí.

Místo pracovních rukavic

Jistě víte, že pokud delší dobu a často celkem úmorně pracujete na zahradě, tak dochází k tomu, že se vám na rukou udělají takzvané mozoly. Ty nejenom bolí, ale postupem času se z nich mohou stát citlivé puchýře. Vše se může dostat až do stavu, když už je kůže odřená až na krev. Pomoci zde mohou nejenom pracovní rukavice, ale může vám pomoci také běžná potravinářská folie. I když se to nezdá, dokáže vaše ruce dobře ochránit. Stačí jí omotat daný pracovní nástroj v podobě sekery, hrábí, lopaty i čehokoliv jiného.

Jako ochrana štětky na malování

Máte v plánu vymalovat svůj byt nebo dům? Pokud je vaše nemovitost velká a vy děláte tuto činnost takzvaně svépomocí, je celkem jasné, že na to budete potřebovat opravdu mnoho času. Na druhou stranu ale platí, že o každém dni nemusíte štětku složitě umývat ředidlem, jelikož stačí použít tu pravou věc v podobě potravinové folie. Stačí, když do ní štětku důkladně zabalíte. Máme na mysli oblast štětin s barvou. Díky tomu se k nim nedostane vzduch a barva tak neuschne. Zároveň máte jistotu, že štětec lze nechat kdekoliv bez rizika toho, že byste dané místo ušpinili. Malování tak bude hračka.

Pomocník na špinavé boty

Jistě to všichni znáte. Někam se chystáte, obujete si boty, vyrazíte ven a potom zjistíte, že jste doma něco zapomněli. A tak se musíte vrátit. Pokud máte jenom nazouvací obuv, vklouznete z ní a můžete do bytu. Co ale u kozaček, kotníkové obuvi, nebo dalších bot, které se musí šněrovat? Můžete jít v nich. Pokud nechcete riskovat skvrny na podlaze, je dobré mít v chodbě připravenou potravinářskou folii. Jednoduše ji použijete na omotání podrážky bot a poté můžete vstoupit do bytu. A je to rychlejší možnost, než šněrovat, vyzouvat se, následně se opět nazouvat a potom si boty opět zavazovat.

Inovace v oblasti stěnového designu

Chcete si vymalovat pokoj, ale nijak vás neláká klasika, která je spojena s bílou barvou? Potom samozřejmě můžete využít variantu, kterou je výzdoba pokoje spojená s vyžitím jiného odstínu. Poklud jednotvárnost není to, co tolik hledáte, je tady ještě jedna možnost. A tou je použití potravinové folie. Právě díky ní je možné vytvořit netradiční a také originální vzory. A jak na to? Natřete zeď barvou, roli folie pomalu tlačte na zeť a poté různými nahodilými pohyby sundávejte. Zajímavé a unikátní.

Maska na obličej

Každá žena chce být dokonalá a krásná. O tom není pochyb. Když se podíváme na cesty, které s tím mohou být spojené, tak se často používají různé krémy a také pleťové masky. Jak zajistit, aby jejich účinek byl lepší, než se očekává? I tady může přijít vhod pomocník v podobě potravinářské folie. Na obličej ale i jiná místa na těle se nanese daná kosmetika. A potom dojde k tomu, že se na tyto místa aplikuje i folie – jenom pozor na to, ať můžete dýchat. Díky tomu se začne vytvářet větší teplo, což bude mít plus hlavně v tom, že bude kosmetika do kůže lépe pronikat.

Odstraňovač celulitidy

U krásy ještě zůstaneme. Pokud je věc, která mnoho žen trápí stále více, tak je to rozhodně celulitida. Existují možnosti, jak se jí zbavit? Rad je dnes více než dost. A pokud mezi ně něco také patří, tak je to rozhodně použití potravinářské folie. Je to velmi jednoduché. stačí daná postižená místa omotávat folií. Díky tomuto jedinečnému zábalu může pomerančová kůže mizet efektivněji.

Doplněk tam, kde se uchovávají potraviny

Je to spíž, je to potravinová skříň, ale mohou to být třeba i různé police, stejně jako se může jednat o ledničku. Všude tam dáváte potraviny. Nechcete dané místo znečistit? V takovém případě použijte doplněk v podobě potravinové folie. Všechny fochy obmotejte a budou stále dokonale čisté.

Líbil se vám článek?

Tisk

Alza slevy: Proč se vyplatí nakupovat právě zde?

PR články
Ještě jste nenakupovali na Alza.cz? Prozradíme vám, proč se nákupy v tomto internetovém obchodě vyplatí a čím se liší od…

Trápí vás mastné lupy? Jen šamponem se jich natrvalo nikdy nezbavíte, použijte tento přírodní trik

TIPY A TRIKY
Málo kdo ví, že existují nejen klasické lupy, na boj s nimiž vídáme neustále reklamy na různé šampony, ale i…

Chcete mít doma zdarma rychlejší internet? Tchán mi poradil tento trik, který dokáže každý WiFi router

TIPY A TRIKY
Život bez internetu si v dnešní době už asi umí představit jen málokdo. Díky internetu snadno a rychle získáváme spoustu nejrůznějších…

ZDE je návod, jak si vyrobit detoxikační podložky, kterými detoxikujete své tělo rychle, jednoduše a účinně!

TIPY A TRIKY
V minulosti byly tyto druhy domácích detoxikační podložek vyrobeny a používány lidmi v Japonsku. Mluvíme o podložkách, které byste měli…

10 plážových anti-trendů, se kterými byste se měli okamžitě rozloučit!

KRÁSA A MÓDA
Již jsme v polovině léta, což znamená, že je čas vyndat Vaše bikiny z hlubin šatníku a zamířit na pláž.…

Trápí vás mastné lupy? Jen šamponem se jich natrvalo nikdy nezbavíte, použijte tento přírodní trik

TIPY A TRIKY
Málo kdo ví, že existují nejen klasické lupy, na boj s nimiž vídáme neustále reklamy na různé šampony, ale i…

Tento jednoduchý cvik stačí opakovat každý den a s Vaším tělem se stanou zázraky!

CVIČENÍ
Toto zlaté pravidlo by si měl osvojit každý z nás. Večer na konci vyčerpávajícího dne ulehněte a zvednuté nohy opřete…

20 skvělých inspirací na letní nehty, které si zamilujete.

KRÁSA A MÓDA
Nehtový design během léta neozastáva a každá žena chce mít během tohoto období krásně upravené nejen ruce, ale i nohy.…

Díky této metodě se zbavíte bolesti hlavy bez jediného léku! Zvládnete to z pohodlí domova

TIPY A TRIKY
Léky nemusí být jediným řešením bolesti hlavy. Je to paradoxně to nejhorší řešení. Léky škodí vašim ledvinám, játrům a také…

Vyřazenou paletu rozdělila na 3 části. Vyrobila perfektní věc do zahrady!

DOMÁCNOST
Skvělé věci do vaší zahrady nemusíte vždy kupovat v obchodě. Stačí, troška inspirace a můžete si sami vytvořit užitečnou věc,…