Běžné hygienické návyky, které možná děláte i vy. Překvapí vás, co všechno je na nich špatně!

Každý z nás má zažité určité hygienické návyky, které v koupelně provádí naprosto běžně a dá se říci, že i tak nějak automaticky. Dopřát si po náročném dni dlouhou a pořádně horkou sprchu je pro mnoho z nás velice lákavý způsob, jak se po celém dni odměnit, dopřát si čas jen sami pro sebe a alespoň pár minut nerušeně relaxovat.

Budete se tomu možná divit, ale i na obyčejném sprchování se toho dá hodně pokazit. Proto se společně se mnou podívejte na časté hygienické návyky, které dělá většina z nás a dělá je špatně. Určitě vás překvapí, v čem všem jste chybovali!

Hygienické návyky, které jsou úplně špatně

Mysleli jste si, že se sprchujete správně? Možná ne!

Čtěte také: Zkuste odpovědět, kdo tuto křižovatku projede první. Budete jako 90 % řidičů, kteří odpoví špatně?

Příliš dlouhé sprchování

Postavit se pod proud tekoucí vody a strávit v něm několik hodně dlouhých minut – inu, nějak takhle si mnoho z nás představuje perfektně zakončený den. Možná si i vy dopřáváte daleko delší sprchu, nežli je opravdu potřeba pro vykonání základní hygieny. Strávit ve sprše déle jak 10 minut je ale chyba, protože čím déle se sprchujete, tím více se z vaší pokožky odvádí vlhkost – kůže pak může začít svědit nebo se nepříjemně vysušovat.

Opomíjení chodidel

Většina lidí k mytí chodidel přistupuje velmi laxně – jednoduše si myslí, že když nohy celou dobu stojí ve vodě, tak nějak se umyjí samy a není potřeba jim věnovat pozornost. Chyba a to pořádná. I když je pravda, že během sprchování chodidla dostanou pořádnou spršku, neměli byste je opomíjet, protože si tak zaděláváte na možné plísně, jež by vás mohly nepříjemně potrápit.

Odložení houby na mytí

Používáte při sprchování houbu na mytí? Proti tomu nic nemám, nejenže pokožku vyčistí, ale zároveň ji příjemně promasíruje a prokrví, takže je naprosto v pořádku, když po tomto pomocníkovi během sprchování sáhnete. Co byste ale rozhodně dělat neměli, je nechávání mokré houby ve sprchovém koutě. Jasně, možná zde na ni máte speciální háček, kde má své čestné místo, ale když je houba vlhká, množí se v ní bakterie. A co když si pak s houbou umyjete obličej…

Drsné sušení pokožky

Také děláte tu chybu, že jakmile vylezete ze sprchy, popadnete do ruky ručník a začnete s ním drsně sušit mokrou pokožku? Teď už budete vědět, že to dělat nemáte, protože příliš drsné sušení kůže může způsobit, že se vaše pokožka stane přecitlivělou. Místo toho raději jemně přejíždějte měkkým ručníkem po kůži a doschněte tzv. vzduchem.