Bezpodmínečná a pravá láska! Tak charakterizuje Alain Delon vztah ke svým psům!

Alain Delon byl sex symbolem 60. až 80. let, jeho charisma lákalo do jeho náruče ženy, které toužily stát po jeho boku. Byl a stále je ikonou francouzského filmu. On ale sám má raději zvířata a svým vztahem k nim se nijak netají. Jak sám totiž říká: „Psí láska je bezpodmínečná, láska bez přemýšlení, zcela ryzí.“ Velký milovník zvířat je nejen jejich ochráncem, ale sám má pod patronátem pět útulků a stará se o osm zvířat. Pro ta, která již odešla do zvířecího nebe dokonce nechal zřídit hřbitov, na kterém jednou spočine mezi nimi.

Pochopení našel až u zvířat

Byl divoký a měl uhrančivý pohled, na projekcích jeho filmů fanynky omdlévaly a žen, které prošly jeho náručí by dnes někdo těžko spočítal. Jak on sám ale dnes říká, pravou lásku našel až u zvířat, která mu dokonale rozumějí. Dokonce těm, co jej už opustila, nechal zřídit hřbitov.

Dnes se tak nachází na kopci u jeho panství 45 náhrobků a uprostřed je hrobka určená pro něj samotného. Povolení k uložení svých ostatků od úřadů získal ještě za života, chce mít tak jistotu, že bude mezi těmi, co miloval a oni milovali jeho.

Bojovník za práva zvířat

Zvířata miloval od mládí, prvním jeho psem byla fenka dobrmana Gala, která jej naučila psům rozumět. Od té doby ví, jak se k nim chovat a nedopustí, aby jim někdo ubližoval. Už proto zasáhl a zaplatil výlohy spojené s případem sadistů, kteří v Pyrenejích polili psa a podpálili jej. Delon docílil, aby za svůj čin pykali a pes Mambo, oběť onoho činu, byl dokonce přítomen v soudní síni. Delon je velmi aktivním členem Spolku pro ochranu zvířat, ale nejen to.

Vojenský kabát pro zahřátí štěňat

Zatímco v mládí nosil vojenský kabát, aby při svých cestách nebo procházkách mohl pod ním poskytovat teplo a útočiště opuštěným štěňatům, dnes vynakládá velké finanční prostředky na zlepšení kvality jejich života.

Známý je příběh s kočkou, které někdo připoutal k autu tlapku, o kterou přišla. Delon neváhal zajistit vrtulníkem její převoz a záchranu. Dnes bydlí trojnohá kočička v jeho domě, kde si užívá jeho bezmezné pozornosti stejně jako ostatní zachráněná zvířata.