David Hampl
6 února, 2020

Dlouhou dobu se hovořilo o tom, že hřebíček je velmi silný antioxidant. Prokázal to již nejeden zdravotní ústav, přičemž důkazy byly získány na základě detailních měření. Hřebíček rozhodně pomáhá s pročištěním organismu a díky všem obsaženým prospěšným látkám také s jeho ochranou.

Čistící funkce antioxidantu

Právě antioxidační účinky hřebíčku jsou klíčem k většině jeho schopností. Pomáhá například stimulovat energii vašeho těla a chrání buňky před poškozením. To je ostatně funkce antioxidantů jako takových. Pokud budete konzumovat pár hřebíčků denně, může to mít blahodárný vliv na:

  • Vyplavení škodlivých toxinů
  • Pročištění krve
  • Zlepšení při nachlazení a chřipce

Nejsou to jen samotné čistící vlastnosti hřebíčku, které zbavují naše tělo všeho škodlivého, ale právě díky tomu nám pomůže se zbavit také lehčího nachlazení nebo chřipky. Jednoduše si připravte hřebíčkový čaj, který je výborný i proti bolesti v krku.

Další účinky hřebíčku

Hřebíček je dokonce schopen pomoci při onemocněních srdce nebo při cukrovce. Při konzumaci hřebíčku si také pomůžete s problémy s trávením. Máte naopak problémy s bolavými zuby? Také zde pomůže na postižené místo umístit hřebíček, který dokáže přinést okamžitou úlevu, přičemž za těmito schopnostmi stojí eugenol. Léčí infekce a záněty.

Hřebíček tak lze rovněž použít na ošetření různých drobných ranek nebo modřin. Jednoduše stačí smíchat hřebíček s troškou olivového oleje, čímž si vytvoříte směs vhodnou jako obklad. Smíchání s olivovým olejem je důležité proto, aby vám hřebíček nezpůsobil na postižených místech pálení, což se může u některých citlivějších jedinců projevit.

Přidejte hřebíček do svého každodenního života a uvidíte, že vaše zdraví se zlepší. Pokud nevíte, jak jej konzumovat, můžete jej přidat třeba do kari nebo do polévek. Věděli jste, že dokonce může působit jako afrodisiakum?

Sdílejte článek