Blíženci jsou úžasní lidé, kteří ale mají svá tajemství. Máte nějakého ve své blízkosti? Podívejte se, proč je to důležité!

Pokud jste se narodili v tomto znamení, nebo jsou blíženci Vaši přátelé či rodina, můžete si gratulovat. Toto znamení patří k těm nejpřátelštější a nejoblíbenějším, a to zdaleka není všechno. Neznámo, zda je to příjemným teplým počasím, které tyto květnové a červnové stvoření přivítalo v jejich první den života, rozhodně však o Blížencích můžeme mluvit jako o věčně usmívajícím se slunci. Přečtěte si více o těchto energických a veselých „vtipálcích“, se kterými je trávení času radostí.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Jelikož jsme si již v úvodu představili nejzákladnější rys tohoto znamení, nesmíme zapomenout ani na další důležitou vlastnost, kterou je neskutečná nespoutanost, lehkost a čilá povaha. Přesně to charakterizuje lidí narozené v tomto vzdušném znamení. Blíženci jsou neustále tak trochu nepolapitelní, v jejich přítomnosti můžete mít pocit, jako by byli neustále o krok vpřed.

Jejich zvědavost a touha poznávat vždy něco nového (a ať je toho hodně) z nich dělá lidi neustále bažící po nových zážitcích a zejména informacích. Události si zvyknou rychle vstřebat a klábosit opravdu nemají ve zvyku. Zprávy o jiných lidech, které se k nim dostanou, posouvají dále s mistrovským neutrálním postojem, jakoby byli v pozici nestranného novináře, který informaci posune a o malou chvíli se už věnuje jiným záležitostem. To může vzbuzovat dojem, že jsou mírně povrchní, což nemusí být daleko od pravdy. Nepovažujte to však za negativní vlastnost. Jednoduše potřebují neustále pobídky a zajímají je nové a nové věci.

Čtěte také: Zkuste tento trik a můžete se tak rozloučit se suchou kůží a vráskami. Stačí opravdu jen málo!

Pokud vidíte člověka neustále obklopeného společností dobře bavících se lidí, skoro určitě půjde o Blížence. Miluje dobrou zábavu a rušnou společnost. Jelikož je čilý a bystrý, vnímá vše kolem. Má množství přátel a známostí a z těchto vztahů ví i patřičně vytěžit nějaké výhody pro sebe. Dělá to však nevtíravým způsobem, takže pokud půjde o nějaké služby, o které Vás toto znamení požádá, vězte, že to uděláte s úsměvem a rádi.

Jeho řečnické nadání dokáže upoutat davy, ale jakmile se necháte pohltit jeho ostrovtipem a zajímavým charismatem, blíženec se už zajímá o jiné téma. Zdánlivá hyperaktivita je pouze výsledkem jeho duševního neklidu, který si tímto způsobem kompenzuje. Potřebuje být neustále v pohybu a doslova hltá nové informace. To z něj dělá bystrou a všestrannou osobu. Blíženci bývají nadaní v mnoha sférách, což je výsledkem jejich nesmírného zájmu o svět kolem sebe. Nebojí se jakékoli práce a chtějí zkusit cokoli.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Tato povaha jakéhosi neposedného motýla, který se zdrží všude, ale jen na chvilku, je příznačnou pro neuchopitelné umělecké duše. Proto se Blíženci často věnují jakýmkoli druhům umění, ve kterých vynikají i díky své neuvěřitelné představivosti. Nechybí jim fantazie a schopnost improvizovat. Často vědí překvapit nalezením východiska i ze zdánlivě neřešitelné situace.

V kombinaci s dalšími vzdušnými znameními, kterými jsou Vodnář i Váhy jsou „na jedné vlně“ a tyto vztahy jsou často skvělými přátelstvími. Blížence nelze spoutat ani nalákat na věci, které by ho nebavili.

Pokud je Blíženec Vaším přítelem, rodinou nebo jste se v tomto znamení narodili Vy, je to skutečné štěstí. Povaha sangvinika, kterou toto znamení rozhodně má, z něj dělá člověka, se kterým se snadno vychází, je nekonfliktní, tolerantní a v jeho přítomnosti se budete cítit skvěle.