Blížící se infarkt je možné rozpoznat již měsíc předem podle těchto příznaků. Nezanedbávejte je, toto může mít fatální následky

Srdeční infarkt je děsivé riziko, které je strašákem pro mnoho lidí. Obvykle jej nikdo nečeká a o to hůře může vše dopadnout, když přijde. Není však nutné žít v neustálém strachu. Důležité je věnovat pozornost příznakům, které mohou jeho příchod předznamenat. Ukážeme vám, které to jsou. Pojďte se na ně podívat.

Problémy s dechem a pocením

Pokud se vám stává, že se nemůžete se zhluboka nadechnout, lapáte po vzduchu nebo trpíte závratěmi a máte pocit, jako byste dlouho zadržovali dech, je velká pravděpodobnost, že je tento problém předzvěstí možného infarktu. Tento varovný příznak se objevuje až 6 měsíců předem. Stejně brzkým upozorněním může být nadměrné pocení bez toho, aby vám bylo horko, nebo bez toho, abyste podávali jakýkoliv sportovní výkon. Nadměrného pocení je velkým varováním zejména tehdy, pokud jste na tento problém nikdy předtím netrpěli.

Denní aktivita

Kdykoliv se v lidském těle něco děje, můžeme to poznat na jeho fungování, například na denním režimu. Blížící se infarkt nebo jeho riziko se může nějaký čas předem projevit právě tímto způsobem. Pokud budete pozorovat rozhození svého denního rytmu, které je zdánlivě bez příčiny, nepodceňujte možnost, že se ve vašem těle odehrávají změny. Mezi takové případy patří:

Čtěte také: Naprosto odrovnala porotu soutěže. Až uslyšíte zpívat tuhle dívku, ztuhne vám krev v žilách. Už po prvních tónech vám musí být jasné, že tato dívka má talent. Hravě strčí do kapsy i všechny zkušené zpěváky

  • Nespavost
  • Únava přes den i pro jednoduché úkony
  • Změna doby usínání nebo probouzení

Vypadávání vlasů

Dalším častým znakem toho, že je v těle něco v nepořádku, může být náhlé padání vlasů. Ale pozor – pokud u sebe zaznamenáte jen toto bez dalších symptomů, obvykle je problém někde jinde; zejména v genetice, která je k některým jedincům působením věku velice nepřející. Také se může při samostatném výskytu jednat o nedostatek konkrétních živin a vitamínů. Naopak pokud se náhle ztráta vlasů objeví s dalšími příznaky, jedná se o další varování, které má s velkou pravděpodobností souvislost s rizikem infarktu.

Špatný puls a srdeční rytmus

Pokud u vás hrozí infarkt, může se vyskytnout arytmie (nepravidelný srdeční rytmus) nebo tachykardie (zvýšená srdeční frekvence). Tyto jevy se zpravidla objev náhle, většinou trvají 1 až 2 minuty a následně odezní. V případě, že sami nepřestanou nebo že u sebe tento stav pravidelně pozorujete, je dobré kontaktovat lékaře. Může se jednat o předzvěst infarktu, stejně jako o první příznaky jiných závažných zdravotních komplikací, které si vyžadují odbornou pomoc.

Bolestivé potíže

Bolesti břicha mohou být způsobeny mnoha věcmi. Jedná se o jeden z nejčastějších problémů a rozhodně ne vždy jde o infarkt. Bolesti břicha před infarktem jsou velice specifické a epizodické – to znamená, že se zmírňují a poté krátce zesilují. Nejznámějším příznakem je pak silný tlak v jedné nebo obou pažích, v čelistech, krku, v ramenou nebo na hrudi. Jedná se o hlavní varovný signál, který by neměl být brán na lehkou váhu.