Bolesti hlavy občas potrápí každého z nás a mohou mít celou řadu příčin. Nemoc, nedostatek pitného režimu, stres, hlučné prostředí – to vše může vyvolat náhlou a nepříjemnou bolest hlavy. Obvykle to první, co v tomto případě uděláme, je, že sáhneme po lécích. Ty nám sice mohou ulevit od bolesti, ale ne vždy je máme po ruce – anebo je prostě nechceme užívat. Dobrou zprávou je, že ani nemusíte. Stačí se seznámit se starodávnou japonskou metodou léčby bolesti hlavy – vše dáte do pořádku během několika minut.

Léčba podle starodávné metody

Tato léčba slibuje blahodárné účinky, což je něco, co léky zajistit nemohou. V japonštině se jí říká Feng Fu. V první řadě je zapotřebí si uvědomit, že se nejedná o lék, ale spíše o způsob, jakým obnovujeme energetickou rovnováhu těla. Díky tomu jsme schopni odstranit nepříjemné příznaky během několika sekund. A to se může hodit, například když vás čeká náročný úkol, který potřebujete udělat hned a je zapotřebí se na něj plně soustředit.

Který bod je ten pravý?

Bod Feng Fu se nachází na zadní straně lebky, v místě, kde lebka navazuje na páteř. Říci tedy můžeme, že je vzadu v horní části krku nebo ve spodní části lebky. Pokud tento bod známe, můžeme začít s odstraňováním bolesti. Jak na to? Připravte si kostku ledu. Poté si lehněte na břicho a přiložte kostku ledu na bod Feng Fu. Lehce stiskněte a přikryjte tenkým vatovým tamponem. Délka léčby je cca. 20 minut, nebo dokud se led nerozpustí. Pokud trpíte chronickými nebo dlouhodobějšími bolestmi hlavy, opakujte tuto metodu každé dva až tři dny vždy hned poté, co se probudíte (nebo večer před spaním).

Příznivé účinky metody

  • Kvalitnější spánek,
  • lepší trávení,
  • mírnější projevy nachlazení,
  • odstranění bolesti hlavy, zubů, kloubů i menstruačních bolestí,
  • zklidňující účinky v případě stresu, úzkosti a depresí,
  • lepší nálada.
Sdílejte článek