David Hampl
9 května, 2019

S tím, jak člověk stárne, se objevují také různé bolesti jeho těla. Je to dáno jak tím, že tělo nevydrží to co dříve, tak je to dáno také tím, že se na něm podepíše vše, co bylo spojeno se špatnou životosprávou. jeden zkušený lékař se rozhodl jít proti proudu a jasně říká, že to nejsou klasické léky, které mají pomáhat. Je to něco zcela jiného. Co máme na mysli? Jóga. Podívejte se na seznam cviků, které vám pomohou. A to nejenom když je vám 40+.

Lehněte si na polštář

První fáze cviku vypadá velmi jednoduše a vychází ze základní polohy jógy. V podstatě se jedná o kombinaci oné polohy v sedě, kdy máte pokrčené nohy a spojená chodidla, a ruce jsou na kolenou. Z této polohy se dostanete do lehu, ale nikoliv na podložku, ale na polštář. Chodidla se dále dotýkají, ruce jsou kousek od těla. V této poloze je na místě vydržet nejlépe několik minut.

Objetí polštáře

Z této polohy pozvolna přestupte do polohy druhé. Začíná tím, že budete klečet a lehce se předkloníte směrem k podlaze. Na ní je umístěný polštář, který se budete snažit obejmout. A to až tak, že se ho budete dotýkat jak svým trupem, tak samozřejmě i svou tváří. Nohy jsou stále pokrčené a záda by měla být pokud možno v rovině. Při cviku nezapomeňte správně dýchat.

Dotyk země

Do tohoto cviku přejdete velmi jednoduše, jelikož jde primárně o to, že dáte pryč váš polštář. Jde tedy o postup, kdy se snažíte jak trupem, tak i hlavou dotknout země. Ruce dejte před sebe, držte je natažené a snažte se o to, aby se jejich dlaně dotýkaly podložky. Tedy samotné země. I tady zhluboka dýchejte a snažte se vydržet.

Vytvoření mostu

Právě ten připomíná tento cvik. Stále zůstaňte v poloze, kdy máte nohy pokrčené na zemi. Nyní se však musíte zapřít rukama a ty natáhnout a podpírat jimi horní část těla. Hlava by však stále měla být svěšená a mířit směrem dolů. Vytvoříte něco jako polohu mostu. někteří nazývají tuto polohu jako kočičí, i když s tím rozdílem, že hřbet je tvarovaný trochu jinak.

Opakujte každý den

To jsou cviky, které jsou na bolesti zad i bolesti kloubů zaručeně ideální volbou. Nezapomínejte při cvičení také na to, že byste je měli opakovat nejlépe každý den když máte obtíže, a potom minimálně třikrát do týdne, pokud chcete myslet na tolik důležitou prevenci, která je důležitá v jakémkoliv věku.

Sdílejte článek